Izvor mondo.ba

Peta uzastopna pobeda "nerazura", koji su i dalje na stoprocentnom učinku u Seriji A.

Nije Inter briljirao u meču sa Lacijom, ali je zahvaljujući sjajnom Samiru Handanoviću, te jedinom strelcu Danilu D’Ambroziju stigao do minimalne pobede u derbiju petog kola Serije A.

INTER - LACIO 1:0 (1:0)

Handanović, koji je večeras upisao 300. meč za "nerazure" u svim takmičenjima, bio je nesavladiv u prvom delu, kada je imao četiri izuzetno dobre intervencije.

U 23. minutu Kristijano Biragi preciznim centaršutem pronašao je Danila D’Ambrozija, koji beži protivničkoj odbrani i pogađa za 1:0.

Splasnuo je zatim pritisak gostiju, a Inter je mogao i u do drugog gola u drugom poluvremenu.

U 59. minutu dve fenomenalne prilike da se završi utakmica, obe u istom napadu. Ali, Strakoša je sjajno odbranio udarce Barele i Politana.

Bilo je još nekoliko dobrih prilika, a najbolju od njih u prvom minutu nadoknade promašio je Lautaro Martinez, kada je šutirao pored gola.

INTER: Handanović - Godin, De Fraj, Škrinjar - D’Ambrozio, Barela, Brozović, Vesino (57. Sensi), Biragi - Politano (77. Martinez), Lukaku (83. Sančez).

LACIO: Strakoša - Luiz Felipe, Aćerbi, Bastos - Lacari, Milinković-Savić (73. Beriša), Parolo, Luis Alberto (66. Lukas Leiva), Đoni - Korea, Kaisedo (53. Imobile).

Ovu rundu u četvrtak od 21 čas kompletiraće Torino i Milan.

Antonio Konte tako je postao prvi trener u istoriji Intera koji je slavio u svih pet mečeva na početku mandata u Seriji A.