Sosijedad LAKO sa Alavesom, Odegard je ČUDO!

Ekipa iz San Sebastijana lako je došla do pobede u malom lokalnom derbiju, sve je bilo rešeno još u prvih 45 minuta...

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su Deportivo Alaves na domaćem terenu rezultatom 3:0 i tom utakmicom zatvorili vanredno šesto kolo španske Primere.

Domaći su bolje ušli u meč i od početka se igralo na polovini protivnika. Kontrolisali su izabranic Imalola Alguasila meč, a posle nepunih 20 minuta uspeli su da dođu i do prednosti.

Odegard je nastavio da igra na visokom nivou i bio je glavni igrač svog tima u tom periodu utakmice, povlačio je konce na terenu, a sve to je krunisao asistencijom za Mikela Ojarzabala. Norvežanin je poslao sjajnu dubinsku loptu između protivničkih defanzivaca, kapiten ju je primio unutar šesnaesterca i bez većih roblema doveo svoj tim u vođstvo.

Nastavili su sa posedom i dobrom igrom, diktirali su tempo, a Alaves je čekao svoju prliku iz kontra-napada, a i našao se u jednoj dobroj, ali nije uspeo da je iskoristi.

Dominacija Sosijedada trajala je i dalje, a u 32. minutu uspeli su da dupliraju rezultat i nokautiraju protivnika koji je bio isključivo defanzivno orijentisan.

Ojarzabal je ovog puta bio asistent, odlično je probio po levom boku i uputio odličan centaršut pravo na glavu Vilijana Žozea, koji je odličnim udarcem glavom povisio na 2:0.

Do poluvremena, ekipa iz San Sebastijana uspela je dodatno da dotuče rivala. U 38. munutu lopta je napucala defanzivca Deportiva u ruku u njegovom šesnaestercu, sudija je uz pomoć VAR-a pokazao na belu tačku, a Ojarzabal je bio siguran izvođač.

U drugom delu igre i dalje je romaćin imao inicijativu, ali se i Alaves "otreznio" i ponekad se našao u prilikama. Iako nisu uspeli da ih iskoriste, pokazali su bolju partiju i "oživeli" utakmicu.

Odegard je nastavio sa dobrom igrom, nosio je ekipu iz šanse u šansu, a najveću šansu da promene konačan skor imali su u 86. minutu.

Ponovo je posredi bio penal, rezervista Manu Garsija je oborio protivničkog rezervistu Mikela Merina unutar šesnaesterca, zaradio drugi žuti karton za samo 25 minuta provedenih u igri, ali je Portu propustio priliku da povisi na 4:0.

To nije uticalo na plavo-bele, pa su na kraju ipak upisali lagan trijumf.

Ova pobeda dovodi Sosijedad na drugo mesto, posle šest odigranih kola imaju 13 bodova, jedan manje od vodećeg Reala, i ističu se kao tim koji bi mogao da "pomrsi račune" najjačim timovima.

Alaves čeka borba za opstanak, oni su na poziciji iznad zone ispadanja, ali sa jednakim brojem bodova kao i Espanjol, pa u naredno kolo ulaze mirni, ali samo na papiru, jer se bitka za "goli život" nastavlja veoma brzo.