Aleksićev ŠOU u Istanbulu: Bašakšehir iskalio bes na Rizeu

Srpski internacionalac je bio igrač utakmice u pobedi njegovog tima - 5:0.

Bašakšehir je loše startovao novu sezonu turske Superlige i čini se da su rešeni da se što pre vrate u vrh tabele. Na tom putu morali su prvo da savladaju Rizespor, a oni su ih potpuno razbili - 5:0.

Heroj domaćeg tima bio je srpski internacionalac Danijel Aleksić, pošto je otvorio meč golom i asistencijom, da bi potom još jednom zatresao mrežu rivala.

U 19. minutu, bivši fudbaler Vojvodine je savladao protivničkog golmana koji je delovao potpuno nemoćnoi, da bi u 33. minutu asistirao Gulbrandsenu za dupliranje vođstva Bašakšehira.

Dugo je taj rezultat stajao na snazi, da bi domaći do kraja meča do vrha napunili mrežu Rizea. Aleksić je u 75. minutu otklonio sve sumnje o pitanju pobednika ovog meča, da bi u finišu Kriveli u 87. minutu povisio na 4:0, a Kaveči zaokružio "petardu" u nadoknadi vremena.

Bašakšehir je tako zabeležio tek drugu pobedu u šestom meču u Superligi Turske, pa sada imaju osam bodova. Isto toliko ima i Rizespor.