Atalanta "štuca" kao domaćin, ali dominira u gostima - 4 od 4!

Izvor mondo.rs

Posle Spala, Đenove i Rome, učesnik Lige šampiona "na strani" je pobedio i ekipu Sasuola, pa će još nedelju dana provesti na trećem mestu.

Ekipa Atalante posle više od 18 godina je ponovo postigla četiri pogotka na jednom gostovanju u okviru Serije A!

Sasuolo je na stadionu "Mapei", gde je ove sezone bio maksimalno uspešan, savladan rezultatom 1:4, pri čemu je ekipa iz Bergama sav posao obavila već u prvih 45 minuta.

Crno-plavi su kao domaćini osvojili jedan bod iz dva meča, dok u gostima imaju maksimalnih 12, pošto su prethodno bili bolji od Spala (2:3), Đenove (1:2) i pre nekoliko dana od Rome (0:2).

Sasuolo je na isteku šestog minuta "načeo" argentinski internacionalac Alehandro Gomez, prošetavši se kroz defanzivnu liniju, a sedam minuta kasnije je sjajnu akciju saigrača krunisao Robin Gosens.

U 29. minutu već je bilo 0:3.

Drugi put je Gomez primorao golmana Sasuola na kapitulaciju, i to na asistenciju Duvana Zapate, koji ni sam nije propustio šansu da svoje ime stavi na listu strelaca. Kolumbijac se u 35. minutu našao na pravom mestu nakon centaršuta Hansa Hatebura.

U nastavku je Gasperinijev tim, razumljivo, "oduzeo gas", što je Sasuolo materijalizovao počasnim pogotkom Defrela u 62. minutu.

Atalanta ostaje treća na tabeli, iza stoprocentnog Intera i branioca titule Juventusa. Sledi joj meč protiv Šahtjora u okviru 2. kola Lige šampiona, u kome će pokušati da se iskupi za poraz od Dinama u Zagrebu (4:0).