Frajburg voli da putuje, pokoren i Dizeldorf

Izvor mondo.ba

Ni promašeni penal u 64. minutu nije sprečio treću pobedu Frajburga na isto toliko gostovanja ove sezone.

Bajern, Lajpcig, FRAJBURG...

Ovako izgleda vrh tabele njemačke Bundeslige posle šestog kola u kojem je Frajburg potvrdio da je hit sezone.

Ekipa Kristijana Štrajha ima 13 bodova, odnosno samo bod manje od vodećeg Bajerna, pre svega zahvaljujući sjajnim igrama na strani.

Sva tri gostovanja Frajburg je rešio u svoju korist, a maksimalan učinak zadržao je pobedom 2:1 u Dizeldorfu, posle velikog preokreta protiv Fortune.

Domaći su poveli preko Heningsa u 42. minutu, ali su se kratko radovali jer je Šmid poravnao u poslednjem minutu prvog dela i nagovestio veliki preokret.

Njega nije spečio ni promašeni penal Holera u 64. minutu, kada je praktično dodao loptu u ruke Stefena i sprečio da se Henings koji je skrivio penal, od junaka pretvori u pravog tragičara.

Henings se izvukao, ali ne i Fortuna!

Lukac Valdšmit u 81. minutu vukao je loptu na protivničkoj polovini, sve do nekih dvadesetak metara a onda lepim udarcem zatresao mrežu Fortune i omogućio nastavak crne serije domaćina.

Ekipa iz Dizeldorfa nije slavila na pet poslednjih mečeva, odnosno od prvog kola i trijumfa 3:1 protiv Verdera, pa i ne čudi što je na 13. mestu sa tek četiri osvojena boda.