Solskjerovi "đavoli" ponovo dosadni: Arsenal nosi bod iz Mančestera!

Izvor mondo.rs

U derbiju 7. kola Premijer lige tek povremeno viđana uzbuđenja, Junajted ostao na samo dve pobede u ligi.

Ole Gunar Solskjer je pre dva dana proslavio šest meseci otkako je zvanično postao menadžer Mančester junajteda, a u ponedeljak uveče je u derbiju kola još jednom ostao bez trijumfa - 1:1.

Norveški trener je od tog 28. marta upisao samo pet pobeda na klupi Junajteda, pa nije čudo da ni protiv Arsenala nisu mogli do sva tri boda. "Crveni đavoli" jesu imali boljih prilika na ovom susretu, ali uglavnom iz šuteva sa distance, pa su po 16. put u poslednjih 19 utakmica postigli manje od dva gola na utakmici.

Prvo poluvreme je bilo krajnje nesadržajno i daleko od onoga što bismo inače očekivali u okršajima "đavola" i "tobdžija". Najbolju priliku u tom periodu igre je imao Andreas Pereira, kada je u 28. minutu uputio dobar udarac po zemlji. Ipak, Bernd Leno je bio siguran na golu gostiju.

Taman kada je delovalo da će traljavo poluvreme biti završeno bez golova, Junajtedov vezista Skot Mektominej je rešio da to promeni.

Njegov udarac sa oko 20 i nešto metara je usledio na povratno dodavanje Markusa Rašforda, a Mektominej odlično šutira, te lopta odlazi pravo pod prečku gola Arsenala - 1:0.

Drugo poluvreme je bilo daleko kvalitnije i živahnije. Ionako je bilo pitanje da li bi moglo da bude dosadnije nego u prvih 45 minuta, a uzbuđenja su odmah počela da pristižu.

Mančester je bio nešto konkretniji, imali su prilika preko Danijela Džejmsa i posle jednog udarca glavom Mektomineja, ali nisu uspevali da dupliraju prednost. Na kraju je Arsenal bio taj koji je stigao do izjednačenja, a domaći su im u velikoj meri pomogli u tome.

Mladi štoper Aksel Tuanzebe je ovaj meč igrao na njemu neuobičajenoj poziciji levog beka i baš je on bio glavni krivac za gol Obamejana u 58. minutu.

Pod pritiskom je Tuanzebe izgubio loptu na oko 30 metara od svog gola, Arsenal je to brzo iskoristio, pa je tinejdžer Bukajo Saka lepo uposlio Gabonca.

Ovaj kao prekaljeni golgeter lagano koristi izvrsnu šansu za 1:1.

Bilo je i posle toga dosta uzbuđenja, doduše, uglavnom pred golom Lena. Nemac je ponovo morao da interveniše, a sada ga je testirao Hari Megvajer. Najskuplji defanzivac svih vremena je odlično šutirao sa dvadesetak metara, nateravši Lena da napravi prelepu paradu i odbrani taj udarac.

Priliku da donese pobedu svom timu imao je Rašford u nadoknadi vremena, ali je Leno ponovo odlično intervenisao kada je odbranio slobodan udarac engleskog reprezentativca.