"Bleki" - Nebeski skakač! Gol za Fiorentinu kao protiv Zvezde! VIDEO, FOTO

Fiorentina pobedila Udineze golom srpskog reprezentativca Nikole Milenkovića.

Firenca slavi Nikolu MIlenkovića!

Golom srpskog reprezentativca Fiorentina je pobedila Udineze 1:0 u 7. kolu Serije A i zabeležila treći UZASTOPNI trijumf u sezoni za mesto koje je smestilo prvi vrhu tabele italijanskog šampionata.

Poput gola za Partizan u finalu Kupa Srbije protiv Crvene zvezde 2017. godine, Milenković je i danas protiv ekipe iz Udina postigao sličan gol u 71. minutu. Pratio je let lopte iz kornera i skočio "nebu pod oblake", zakucavši je u mrežu gostiju.

Gol pogledajte OVDE

Tako je nastavljena tradicija, jer Udineze u poslednjih 13 mečeva (uključujući ovaj), nije uspeo da osvoji nijedan bod u Firenci!

Iako je domaćin bio bolji rival na "Artemio Frankiju", većim delom meča mučio se probij crno-beli bedem iz Udina, a kako u tome nisu uspeli napadači Federiko Kijeza ili veteran Frank Riberi, "odmenio" ih je reprezentativac Srbije Nikola Milenković.

Posle centaršuta iz kornera Erika Pulgara u 72. minutu, srpski defanzivac je sjajno skočio i još boljim udarcem glavom u sami ugao, osigurao tri boda Fiorentini za nastavak odlične serije.

Inače, u prvom poluvremenu, Ilija Nestorovski je pogodio mrežu "ljubičastih", ali je gol opravdano poništen nakon intervencije VAR-a, jer je napadač Udinezea pre gola, igrao rukom.