Rafalna paljba "koltova" za vrh Bundeslige!

Izvor mondo.ba

U prvih 13 minuta Borusija je rešila pitanje pobednika protiv Augzburga (5:1) i preuzela lidersku poziciju na tabeli nemačkog šampionata.

"Koltovi" su u nedelju iskoristili "kikseve" Bajerna i Borusije Dortmund da preuzmu lidersku poziciju na tabeli Bundeslige.

I to na impresivan način - "petardom"!

Borusija - Augzburg 5:1 (4:0)!

Sav posao oko pobede, izabranici Marka Rosea završili su u prvih 13 minuta kada je na semaforu pisalo 3:0 u korist domaćina. Do odmora su postigli i četvrti pogodak, a onda "povukli" ručnu kad je peti trijumf već bio praktično arhiviran.

Posle 100 sekundi Borusija je povela nakon sjajnog prodora Markusa Tirama po levoj strani i centaršuta u kazneni prostor koji je iz prve završio Denis Zakarija - 1:0.

U sedmom minutu prednost je udvostručena posle "preslikane" akcije, ali sa drugim akterima.

Alesandre Plea je dobio dubinsku loptu na levoj strani, koju je prosledio u šesnaesterac, a tamo je opet iz "prve" Patrik Herman smestio iza leđa golmana Tomasa Kubeka - 2:0. Golman Augzburga je potom odličnom intervencijom "jedan na jedan" zadržao nadu gostiju da ostanu rezultatski koliko-toliko u meču, ali ni Kubek ništa nije mogao u 13. minutu.

Ovog puta s druge strane, Plea je uočio Hermana, a napadač Borusije pogodio sami desni ugao - 3:0.

Do odlaska na odmor, Kubek je katastrofalno pogrešio, što je iskoristio Plea i posle dve asistencije se upisao u strelce za "poker" golova u mreži Augzburga - 4:0.

Gosti iz Augzburga su pokušali u nastavku da postignu barem počasni pogodak kojem su jako bili blizu u 75. minutu kada je Jan Zomer odbranio udarac Florijana Niderlehnera uz malu pomoć stative.

Niderlehner je ipak u 80. minutu postigao gol, ubacivši "odbijanac" u domaću mrežu nakon odbrane Zomera - 4:1, da bi samo nekoliko minuta kasnije na asistenciju Hermana, "petardu" Borusije kompletirao Brel Embolo - 5:1. Za najmanje dvonedeljno baškarenje na vrhu prvenstvene tabele zbog predstojeće reprezentativne pauze.