SUDIJA Irati, PREČKA, pa BUFON sačuvali tri boda Juveu protiv Bolonje

Uzbudljiva utakmica, posebno u nadoknadi, viđena je u Torinu.

Mogla je Bolonja do boda u Torinu, može se reći da je i zaslužila, ali nije ga osvojila:

Juventus - Bolonja 2:1 (1:1) u utakmici u kojoj je hrabri Siniša Mihajlović ponovo vodio svoj tim sa mesta uz teren.

U skladu sa njegovim karakterom, tako je odigrala i ekipa.

Hrabro su se gosti suprotstavili osmostrukom prvaku Italije i opet vodećoj ekipi Serije A, ali nisu imali sreće da izbegnu poraz.

U poslednjim trenucima utakmice prvo je sudija Masimilijano Irati odlučio da ne svira penal, iako je De Liht posle nespretnog uklizavanja rukom uštopovao loptu, a zatim je prečka zaustavila šut Paragvajca Santandera, pa potom i fantastični Bufon.

Prethodno je Miralem Pjanić u 56. minutu bio najspretniji u kaznenom prostoru Bolonje za vođstvo Juventusa 2:1, pošto su u prvom poluvremenu pogodili Kristijano Ronaldo u 19. minutu na jednoj, a Danilo u 26. na drugoj strani.