Gorak rođendan i debi na San Siru - Milan u 92. minutu ostao bez dva boda

Izvor mondo.rs Izvor mondo.ba

Roso-neri ispustili pobedu u prvoj utakmici pod vođstvom Stefana Piolija.

Milan je igrao za trijumf na novom početku, gost je igrao za bodove koji će mu značiti u budućoj borbi za opstanak.

Posle više od 90 minuta borbe na čuvenom stadionu, nema dileme oko toga ko će biti nezadovoljniji.

Milan - Leće 2:2 (1:0)
/Čalhanoglu 20, Pjontek 81 – Babakar 62, Kalderoni 90+2/

Klaudio Ranijeri debitovao je danas na klupi Sampdorije na svoj 68. rođendan, a na današnji dan pre 54 godine je i novi šef struke Milana, Stefano Pioli.

Čini se da će njemu rođendanska torta biti više gorka nego slatka...

Iako je njegov tim dva puta imao prednost, udarcima Hakana Čalhanogula iz mrtvog ugla i Kšištofa Pjonteka upravo na asistenciju turskog veziste, gosti su zadovoljniji napustili stadion, sa vrednim bodom u džepu.

Leće je prvi put izjednačio u 62. minutu, golom Senegalca Kume Bubakara iz penala koji je skrivio Andrea Konti, igranjem rukom. Bio je to uvod u uzbudljivu završnicu, na koju je stavio tačku "projektil" Marka Kalderonija, za konačnih 2:2.

Roso-neri su ovakvim epilogom ostali bez značajnih bodova, pa sada zaostaju šest poena za četvrtoplasiranim Napolijem.