Dinamov dečko od 50 miliona igrao simultanku u Ukrajini!

Izvor mondo.ba

Šahtjor i Dinamo u Harkovu odigrali uzbudljiv meč sa četiri pogotka. Atletiko Madrid golom rezerviste Morate eliminisao Nemce.

Dani Olmo, dečko od 50 miliona evra, postigao je gol i dva puta uzdrmao stativu gola Andrija Pjatova večeras u Harkovu u kom je domaćin nekako izvukao remi protiv Zagrepčana.

U jednom od dva "najavna" meča večernjeg programa: Šahtjor - Dinamo 2:2 (1:1).

Domaćin je na stadionu u Harkovu poveo golom Jevgenija Konopljanke u 16. minutu, da bi Dinamo iz Zagreba samo devet minut kasnije izjednačio preko 21-godišnjeg Olma, kojem je to bio osmi pogodak ove sezone u svim takmičenjima, a treći u Ligi šampiona.

Asistirao mu je Mislav Oršić.

Pomenuti Pjatov napravio je neshvatljiv potez u 60. minutu, kada je pred očima cele Evrope bukvalno "sobalio" Marija Gavranovića bez lopte na petercu i još imao sreće što mu zbunjeni Antonio Mateu Lahoz nije pokazao i crveni karton za MMA potez, već samo žuti. Uz jedanaesterac naravno.

Siguran sa 11 metara bio je Oršić, koji je doveo "modre" u vođstvo na stadionu Metalista, ali ovog utorka bolji tim nije izdržao do kraja. Na pas Alana Patrika, rezervista Dodo poravnao je rezultat u 75. minutu i poravnao timove na tabeli Grupe C posle nekompletnog 3. kola.

Šahtjor Donjeck: Pjatov – Bolbat, Krivcov, Matvilenko, Išmaili – Stepanenko, Alan Patrik – Marioš, Tajson, Konopljanka – Moraeš.

Dinamo Zagreb: Livaković – Stojanović, Teofil–Katren, Dilaver, Perić, Leovac – Olmo, Ademi, Moro, Oršić – Gavranović.

U istom terminu, od 18.55, Dijego Simeone pronašao je igrača koji može da zatrese mrežu na klupi, uveo ga u 70. minutu umesto veziste Kokea i poradovao se osam minuta kasnije svestan da gosti nemaju kvalitet da uzvrate.

Treći poraz Nemaca u isto toliko mečeva ove sezone bio je minimalan i, praktično, eliminišući: Atletiko Madrid - Bajer Leverkuzen 1:0 (0:0).

Strelac je bio Alvaro Morata na asistenciju Renana Lodija.

Atletiko Madrid: Oblak – Tripije, Himenez, Felipe, Renan Lodi – Koke, Erera, Tomas, Nigez – Korea, Košta.

Bajer Leverkuzen: Hradecki – Vajser, Tah, S. Bender, L. Bender – Belarabi, Baumgartlinger, Demirbaj, Amiri – Foland, Haverc.

Oba meča UŽIVO su, uz video zapise, fotke, statistiku i opis ključnih detalja pratile naše kolege iz Banjaluke, sa portala Mondo.ba. Pročitajte opširne izveštaje iz sa "OSC Metalist" i "Metropolitano" stadiona.