Kopa Libertadores: Flamengo "petardom" na Marakani do finala protiv Rivera

Izvor mondo.rs Izvor mondo.ba

Fudbaleri Flamenga u revanšu polufinala Kopa Libertadores deklasirali su Gremio rezultatom 5:0 i plasirali se u finale, gde ih čeka argentinska River Plata.

Za titulu Kopa Libertadores boriće se ekipa Flamenga i River Plate.

Nakon 1:1 u prvom duelu u kojem je domaćin bio Gremio, u noći između srede i četvrtka po srednjeevropskom vremenu očekivao se uzbudljiv revanš na legendarnoj "Marakani", ali se desilo potpuno suprotno.

Flamengo je odigrao fenomenalnu utakmicu, posebno u drugom poluvremenu i stigao do velike pobede.

Seriju golova otvorio je Bruno Enrike u 42. minutu utakmice, da bi u nastavku pogađali u dva navrata Gabriel, i po jednom Pablo Mari i Rodrigo Sajo za visokih 5:0.

Tako će Flamengo imati priliku da skine River Platu sa južnoameričkog trona 23. novembra kada je zakazano finale Kopa Libertadores u čileanskom Santjagu.

River Plata je u drugom polufinalu bio uspešniji od najljućeg rivala Boke juniors.