"Parni valjak" pregazio "golubove": Veče Partizanovih stranaca (VIDEO)

Partizan ubedljivo pobedio Spartak u 13. kolu Superlige Srbije. Strelci Natho, Sadik, Suma i Ivanović.

U četvrtak pun stadion, u nedelju jedva 3.000 navijača!

Nije uobičajena rečenica za početak izveštaja prvenstvene utakmice, ali neverovatno zvuči podatak da je meč 13. kola Superlige Srbije između Partizana i Spartaka posmatralo skoro desetostruko manje ljudi u odnosu na broj koji je bio protiv Mančester junajteda, kada se "parni valjak" pokazao u vrlo dobrom izdanju.

Bez dileme - zaslužio je više publike i podrške!

Bilo kako bilo, malobrojne pristalice crno-belih, koje se slobodno mogu okarakterisati i kao najvernije, jer utakmice na koje dolaze ne biraju po imenu rivala, mogle su da uživaju u izdanju izabranika Sava Miloševića, pre svega u prvom poluvremenu.

Serija od tri poraza (Voždovac 0:1, Mladost Lučani 0:1 i Mančester junajted 0:1) okončana je u nedelju protiv subotičkog Spartaka 4:0 (3:0).

Sve je bilo rešeno veće posle 45 minuta…

Trio stranaca – Bibras Natho (17. minut), Umar Sadik (39) i Sejduba Suma (42) rešili su pitanje pobednika i pre odlaska na odmor. Šef stručnog štaba Partizana visoku prednost iskoristio je da odmori strelce pred prvenstveno gostovanje Čukaričkom (sreda, 30. oktobar), a da šansu pruži rezervistima na ovoj utakmici Aleksandru Šćekiću, Đorđu Ivanoviću i Lazaru Pavloviću.

1:0 - BIBRAS NATHO

2:0 - UMAR SADIK

Upravo su poslednja dvojica bili kreatori akcije iz koje je postignut konačan rezultat. Nad Pavlovićem je napravljen penal, a Ivanović je u 77. minutu imao ulogu egzekutora.

3:0 - SEJDUBA SUMA

4:0 - ĐORĐE IVANOVIĆ

Imao je Partizan još nekoliko kolosalnih prilika, ali su se obrukali Sadik i Ivanović. Na drugoj stranu, najbolju šansu propustio je Mihailo Bajić, kada je Slobodan Urošević bio primoran da sa gol linije otkloni opasnost.

"Golubovi" su izašli prilično otvoreno, želeći da se nadigravaju sa Beograđanima. Ta ideja trenera Vladimira Gaćinovića dovela je do toga da napad Partizana dobije dovoljno prostora za kreiranje brzih i ubojitih akcija preko Bibrasa Natha u Sejdube Sume.

U drugom delu Spartak se, ipak, zatvorio i tako izbegao rezultatsku katastrofu.

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Natho (od 46' Šćekić) - Asano, Suma (od 75' Pavlović), F. Stevanović - Sadik (od 65' Ivanović).

SPARTAK: Dokić - Ivančević, Otašević, Tekijaški, Milošević - Marčić, Vidaković - Srećković (od 46' Gojkov), Tufegdžić (od 87' Andrezionjo), Denković - Obradović (od 62' Baić).

***Opis i video golova možete pogledati u "RAZVOJU DOGAĐAJA", gde smo uživo pratili meč iz Humske.

odigrano u subotu

Radnik Surdulica - Crvena zvezda 0:5 (0:3)

/Gavrić 83 - Mašović 62/

TABELA: Crvena zvezda (-1) 33, Čukarički (-1) 29, Vojvodina 27, Partizan (-1) 26, Radnički Niš 25, TSC (-1) 24, Voždovac 22, Mladost 18, Proleter (-1) 15, Spartak (-1) 15, Javor 13, Napredak 12, Radnik (-1) 11, Inđija 7, Rad 7, Mačva 3.

17:51

Kraj utakmice!

Partizan je pobedio 4:0!

17:43

Još dve prilike...

Baić je u 80. minutu savladao Stojkovića, ali je Slobodan Urošević sa gol linije ispucao loptu, na drugoj strani, u 84, Stevanović je "spojio" sa golom Ivanovića, ali je napadač Partizana promašio čitav gol.

17:36

GOOOL!

Partizan je postigao i četvrti gol, strelac je Đorđe Ivanović u 76. minutu iz penala. Jedanaestrecu je prethodio prekršaj Ivana Dokića nad Lazarom Pavlovićem, ali je pre toga igrač Spartaka napravio veliku grešku kada je rešio da vrati loptu svom golmanu.

17:35

PENAL ZA PARTIZAN!

17:34

Dosta, dosta je opao ritam u drugom poluvremenu. Beležimo i treću izmenu Miloševića, koji očigledno namerava da odmori pojedine igrače do srede, kada crno-beli igraju na Banovom brdu protiv Čukaričkog. Sumu je zamenio Lazar Pavlović u 75. minutu,

17:24

Mihailo Baić umesto Nemanje Obradovića od 62, a od 65. minuta Đorđe Ivanović umesto Umara Sadika.

17:16

U toku je 58. minutu, dosta sporiji ritam meča u odnosu na onaj iz prvog poluvremena. Na to je uticao i prekid u 50.

17:15

Fotografije sa utakmice Partizan - Spartak!

17:12

Posle nekoliko minuta prekida, meč je nastavljen!

17:12

Gotovo svaku utakmicu navijači Partizana prekidaju oko 50. minuta, kako bi izrazili nezadovoljstvo radom FSS.

17:10

17:10

Utakmica je prekinuta, ništa novo na utakmicama Partizana. Navijači vređaju predsednika FSS Slavišu Kokezu. Čeka se da Danilo Grujić da zna za nastavak meča.

17:04

Izmena i u Spartaku, Nikolu Srećkovića je zamenio Damjan Gojkov.

17:03

Bibras Natho je zamenje (verovatno da odmori), umesto njega u igri je Aleksandar Šćekić.

16:59

Umar Sadik je postigao ŠEST, a Sejduba Suma PET golova ove sezone u Superligi Srbije.

16:48

Završeno je prvo poluvreme, Partizan je odličan i zasluženo ima prednos. Doduše, ne može se reći da je Spartak loš, napada, ali nema rešenja u odbrani.

16:46

GOOOL! Partizan rešeta!

Samo tri minuta posle drugog, "pao" je i treći gol za Partizan. Vrlo lepo je sve to delovalo u 42. minutu. Vezli su fudbaleri "parnog valjka" - Urošević, Natho, Sadik i na kraju Sejduba Suma. Lepo i tečno, na kraju i efikasno!

16:42

GOOOL! Partizan vodi 2:0!

Bibras Natho je raspoložen, a proradio je i Umar Sadik. Treću kolosalnu šansu je iskoristio Nigerijac, kod prve nije stigao da šutira, kod druge je pogodio stativu, a kod treće u 39. minutu je majstorski prebacio Dokića i pogodio.

Dupli pas su razmenili Natho i Suma, Izraelac se zatim spustio u šesnaesterac i nesebično uposlio samog Sadika na desnoj strani.

16:37

Prilika za Partizan!

U 34. minutu i Filip Stevanović je imao šansu, loptu mu je sa desnog krila dodao Sadik, crno-beli tinejdžer je šutirao po zemlji, međutim Ivan Dokić nije imao problema da ukroti loptu.

16:35

Još 12-13 minuta do kraja prvog poluvremena. Gledali smo period u kojem je Spartak bio više na polivini Partizana, ali nije uspeo da napravi izgledniju priliku.

16:29

Spartak je definitivno došao u Humsku da igra fudbal.

"Golubovi" su prilično otvoreno krenuli od prvog minuta, a od te ideje ne odustaju ni posle 27. minuta igre.

16:21

GOOOL!

Partizan od 17. minuta vodi protiv Spartaka! Bila je to lepa akciju u kojoj je Bibras Natho prvo odigrao na stranu za Takumu Asana, čiji je udarac odbranio Dokić, na odbijenu loptu natrčao je Sadik, bio je ispred nje, pa nije mogao glavom da je pošalje u mrežu, već ju je samo okrznuo, vratio malo nazad, a Natho je poslao u gol.

16:17

DVE VELIKE PRILIKE ZA PARTIZAN!

Obe je imao Umar Sadik u 12. i 13. minutu. Kod prve je bio spor, pa situaciju "jedan na jedan" nije iskoristio, jer je defanzivac Spartaka uspeo da ga osujeti uhlizavanjem. Kod druge je Nigerijac uspeo da obiđe i golmana, ali je iskosa sa desne strane pogodio stativu.

Partizan opet muči realizacija!

16:15

Prilika za Spartak!

Stefan Milošević je u 11. minutu lepo prošao, a onda krenuo da "zalama" i golmana Vladimira Stojkovića, nije bilo kontakta, a fudbaler iz Subotice je pao. Sudija Danilo Grujić mu je zbog simuliranja pokazao žuti karton.

16:12

Počinje da teče deseti minut, rezultat je 0:0. Nema ni prilika. Spartak, sudeći prema uvodnim minutima, nije došao u Humsku da se brani. Proteklog vikenda imali smo situaciju u kojoj su crno-beli napadali, a Mladost iz Lučana prikazala poprilično destruktivan fudbal, ali iz njega stigla do velike pobede.

16:08

Igra se pet minuta, još nema šansi u Humskoj.

16:01

Počelo je!

15:54

Partizan želi da zaboravi Lučane

Uskoro crno-beli počinju meč 13. kola, a u 12. su izgubili protiv Mladosti.

Podsetite se te utakmice.

Mladost - Partizan 1:0
Izvor: YouTube/SuperLiga

15:42

Malo statistike

Partizan i Spartak su se 32 puta sastali u Humskoj i čak 26 pobeda je upisao domaći tim!

Spartak je uspeo da pet puta remizira, ali jedinu pobedu ostvarili su baš u poslednjem njihovom okršaju. U martu je bilo 1:3 za goste iz Subotice!

15:35

Mamić u Novom Sadu

Da li ste znali da je Zoran Mamić prisustvovao utakmici Vojvodina - Javor u subotu uveče?

Taj meč je završen 2:2, a o čemu se zapravo radi, čitajte OVDE.

15:30

Šta je rekao Savo?

Trener Partizana Savo Milošević je imao veoma interesantnu konferenciju za medije pred meč protiv Spartaka.

Ponovo se mnogo pričalo o Mančester junajtedu, a pominjao je i Emira Kusturicu i Moku Slavnića.

Njegovu izjavu pročitajte ovde.

15:23

"Čuka" pobedom započela dan

Tri meča 13. kola Superlige Srbije igraju se danas, a prvi je već završen.

Čukarički je savladao ekipu Inđije na gostovanju u Sremu.

Nije domaćima pomogla ni promena trenera, jer su Marko Docić (dva gola iz dva penala) i Miroslav Bogosavac bili strelci u trijumfu "brđana" 3:1. Za Inđiju je jedini gol postigao Dimitrov.

Od 18.00 kolo zatvaraju TSC Bačka Topola i Proleter.

15:17

O Mančesteru se još uvek priča

Kako i ne bi kada su crno-beli prikazali odličnu igru. Rezultat jeste izostao (0:1), ali vredi podsetiti se uzbudljivih dešavanja sa te utakmice.

15:11

Ko je još u protokolu?

Evo i sedam izmena u timovima Partizana i Spartaka.

PARTIZAN: N. Stevanović, Vujačić, L. Pavlović, Ivanović, Šćekić, Lakčević, Brežančić

SPARTAK: Dubljanić, Jović, Gojkov, Karneiro, Baić, Urošević, Mladenović

15:05

15:01

Stigli sastavi!

Kako to već biva, sat vremena pre početka utakmice saznali smo i startne postave timova. Evo za kojih 11 igrača su se opredelili Savo Milošević i Vladimir Gaćinović.

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Natho - Asano, Suma, F. Stevanović - Sadik.

SPARTAK SUBOTICA: Dokić - Ivančević, Otašević, Tekijaški, Milošević - Marčić, Vidaković - Srećković, Tufegdžić, Denković - Obradović

Izvor: MN Press - arhiva

14:57

Dobrodošli

Pratite iz minuta u minut dešavanja na utakmici Partizan - Spartak, meč počinje u 16.00 časova.

• PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Natho (od 46' Šćekić) - Asano, Suma (od 75' Pavlović), F. Stevanović - Sadik (od 65' Ivanović).
  • SPARTAK: Dokić - Ivančević, Otašević, Tekijaški, Milošević - Marčić, Vidaković - Srećković (od 46' Gojkov), Tufegdžić (od 87' Andrezionjo), Denković - Obradović (od 62' Baić).