Atletiko "imao" 1:0, Oblaka na golu, ali od PROJEKTILA Pereza nema spasa!

Apsolutno ništa nije mogao da učini Slovenac na golu Atletika...

Sve je bilo spremno za "atletikovsku" pobedu!

Nisu briljirali igrači Dijega Simeonea na gostovanju Alavesu, stvorili su ponovo premali broj šansi, ali kada su Anhel Korea i Alvaro Morata doveli "jorgandžije" u vođstvo posle sjajne akcije u 70. minutu, svi su pomislili "to je to".

Poznato je da Atletiko Madrid teško ispušta vođstvo, da voli tako da pobeđuje, posebno još kada na golu ima Jana Oblaka, ali nekada to nije dovoljno...

Odlični napadač Lukas Perez je u 82. minutu uspeo da "skine" dvojicu igrača Atletika sa leđa, namesti se idealno na 20 metara, a onda da ispali projektil u mrežu Slovenca, za oduševljenje na stadionu "Mendizoroca" za konačnih: Alaves - Atletiko Madrid 1:1 (0:0).

Tim iz Vitorije postao je već ŠESTI koji je Atletiku "otkinuo" bod(ove) u ovoj sezoni pošto već imaju pet remija i jedan poraz, u samo 11 odigranih mečeva, ali su i dalje u vrhu.

Delovalo je da će se možda na kratko naći i na prvoj poziciji, bar dok Barselona večeras ne odigra meč 11. kola protiv Valjadolida, ali je Lukas Perez produžio niz na PET uzastopnih utakmica na kojima postiže gol i podsetio na najslavnije dane iz Deportiva.

"Jorgandžije" očigledno ne uspevaju da "zaključuju" utakmice kao nekada i izgleda da im sada nije dovoljan samo jedan pogodak za mirnoću u završnici.

Pogledajte gol Lukasa Pereza OVDE!

PRIMERA 11. KOLO

Alaves - Atletiko Madrid 1:1 (0:0)
/Perez 82 - Morata 70/

Barselona - Valjadolid 5:1 (3:1)/Lengle 2, Vidal 29, Mesi 34, 75, Suarez 77 - Kiko 15/