TAKO JUVENTUSOVSKI: Iz penala u 96. do prvog mesta Serije A!

Izvor mondo.ba

Ronaldu VAR prvo poništio gol u nadoknadi, ali je onda "školskim" padom iznudio penal i bio precizan za pobedu 2:1 i povratak Torineza na vodeću poziciju. Srbi pogađali i asistirali u 10. kolu.

Uzbudljivo 10. kolo Serije A obeležila je tesna pobeda Juventusa protiv Đenove u Torinu, tek nakon penala u sudijskoj nadoknadi, ali i preokret Fiorentine, te ubedljive pobede Rimljana.

Deset sekundi delilo je Tijaga Motu od novog podviga sa Đenovom, posle preokreta i pobede 3:1 nad Brešom u prošlom kolu.

Đenova je izjednačila, potom čuvala remi i odolevala napadima Juventusa, koje je predvodio Paolo Dibala, a onda u poslednjim sekundama poklekla.

Umesto Dibale, koji je odigrao fantastičnu utakmicu, bljesnuo je - ko drugi nego Kristijano Ronaldo.

Portugalac je deset sekundi pre isteka četvrtog minuta sudijske nadoknade izborio jedanaesterac, a zatim ga sam pretvorio u pogodak za pobedu.

Juventus – Đenova 2:1 (1:1)
/Bonući 36, Ronaldo 90+6 -  Kuame 40/

Bilo je tu kontakta sa protivničkim igračem, ali je Ronaldov majstorski pad sigurno mnogo više doprineo da arbitar pokaže na belu tačku. A samo dva minuta ranije, VAR je poništio Ronaldov gol zbog ofsajda. Opravdano...

Juve se ovom pobedom vratio na prvo mesto i zadržao bod više od Intera, a u prilog mu ide remi Napolija i Atalante (2:2).

Đanluiđi Bufon odigrao je večeras svoj 513. prvenstveni meč za Juventus i tako stigao Alesandra Del Pjera na večnoj listi kluba.

Srpski reprezentativac  Aleksandar Kolarov je golom i asistencijom bio jedan od najzaslužnijih za ubedljiv trijumf Rome - 4:0 na gostovanju protiv Udinezea.

Kolarov je u 14. minutu prebacio odbranu domaćih, a mladi Zaniolo doveo u vođstvo "vučicu", koja je na ovom meču pokazala da je najopasnija kada je "ranjena".

Roma je u 32. minutu ostala bez isključenog Facija, ali to kao da je razljutilo Rimljane, koji su za manje od deset minuta u drugom poluvremenu golovima Smolinga i Klajverta stigli do 3:0.

Velikih 4:0 "overio" je Kolarov pogotkom iz penala u 65. minutu.

Još jedan srpski reprezentativac bio je strelac u ovom kolu Serije A.

Nikola Milenković bio je junak u pobedi Fiorentine 2:1 nad Sasuolom, iako je malo nedostajalo da bude tragičar.

Defanzivac "Viole" direktan je krivac za prodor i pogodak Boge u prvom poluvremenu, ali je posle izjednačujućeg pogotka Kastrovilija u nastavku upravo srpski defanzivac doneo potpuni preokret.

Kastrovili mu je asistirao, a Milenković sa peterca poslao loptu u mrežu za pobedu Fiorentine.

Bilo je ovo sjajno veče srpskih fudbalera pošto je i Sergej Milinković-Savić upisao asistenciju u pobedi Lacija nad Torinom 4:0.

Istini za volju, bilo je to praktično samo dodavanje na sredini terena za Aćerbija koji je poslao "projektil"  sa najmanje 30 metara i načeo mrežu  gostiju.