Kiks "Čuke" u Šapcu, Voždovac PROSUO pobedu za SEDAM minuta

Posle pobede nad Partizanom, "brđani" nisu uspeli da nastave sa odličnim rezultatima. TSC savladao Radnički, bez golova na dve utakmice.

Završeno je i 15. kolo Superlige Srbije koje je, posle svega, ipak donelo iznenađenja. Ona su se desila u Šapcu, a možemo reći i u Surdulici, gde su Mačva i Radnik uspeli da zaustave Čukarički i Voždovac.

Čukarički je posle trijumfa nad Partizanom u vanrednom kolu samo četiri dana kasnije ozbiljno pokvario utisak, jer nisu uspeli da postignu pogodak protiv najslabijeg tima lige - 0:0.

Mačva možda i dalje ostaje jedini tim bez pobede, ali su uspeli da upišu četvrti remi i na taj način učine da Crvena zvezda ostane na šest bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca.

Voždovac je za to vreme u uzbudljivoj utakmici uspeo da stekne prednost od 2:0 golovima Alena Mašovića, ali se ispostavilo da im je i to bilo malo. Golovi u 86. i 93. minutu su spasli Radnik poraza, te su timovi "podelili plen".

U meču TSC-a i Radničkog iz Niša ponovo je blistao Nenad Lukić. Domaći tim koji još uvek nastupa u Senti slavio je 2:0 upravo njegovim golovima, a Lukić je sada na deobi prvog mesta liste strelaca sa devet postignutih golova.

Nišlije su tako i drugi put ove sedmice izgubile bez postignutog gola, te su odmah pali nasedmo mesto Superlige.

Spartak je uprkos tome što su dobar deo drugog poluvremena igrali sa igračem manje uspeli da sačuvaju minimalnu prednost i savladaju Napredak u Kruševcu 1:0, iako su domaći osim brojčane prednosti uspeli da protraće i jedanaesterac.

Rad je na Banjici remizirao 0:0 protiv Mladosti iz Lučana i uspeli da se bodovno makar malo odvoje od pretposlednje Inđije.

/Lukić 47, 80/

TABELA: Crvena zvezda (-1) 39, Čukarički (-1) 33, Vojvodina 30, Partizan (-1) 29, TSC 28, Voždovac 25, Radnički 25, Spartak 21, Javor 19, Mladost 19, Proleter 16, Napredak 15, Radnik (-1) 15, Rad 8, Inđija 7, Mačva 4.

16:56

KRAJ - 7 golova na 5 mečeva

Završene su sve utakmice.

TSC - Radnički 2:0
Napredak - Spartak 0:1
Radnik - Voždovac 2:2

Nije bilo mnogo golova, ali jeste bilo iznenađenja!

Uskoro opširnije...

16:54

90+3' - GOOOOOL, Radnik stiže do izjednačenja!

Uzbudljivo je u Surdulici gde Radnik duboko u nadoknadi vremena postiže gol za 2:2!

Gubili su 2:0 do 86. minuta, ali posle autogola Bakića, sada je strelac za domaće bio Pavlov i to je važan bod za Radnik!

16:47

86' - GOOOOOL, ima nade za Radnik!

Videćemo da li je kasno, ali sada Radnik smanjuje zaostatak na 2:1.

Bakić je postigao autogol, pa će ovo biti napeta završnica. Može li Voždovac da izdrži?

16:40

Na dva meča i dalje bez golova

To su utakmice Mačva - Čukarički i Rad - Mladost Lučani.

"Brđani" se muče protiv tima koji i dalje nema nijedan trijumf u sezoni, dok Rad želi da napokon osvoji bar neki bod, posle loše serije rezultata.

16:38

80' - GOOOOOL, Lukić se ne šali!

Nenad Lukić postiže drugi gol na meču i sada je rezultat TSC - Radnički Niš 2:0!

To je njegov deveti gol u sezoni i izjednačio se sa Stefanom Mihajlovićem, upravo napadačem Radničkog, na prvom mestu liste strelaca u Superligi!

16:33

72' - GOOOOOL, "zmajevi" bljuju vatru!

Novi gol za Voždovac i novi gol Alena Mašovića!

Dvostruki strelac je igrač "zmajeva" ovog popodneva u Surdulici. Ovoga puta asistirao mu je Stanisavljević. Sada Voždovac lakše diše posle slabog prvog poluvremena - 2:0!

16:29

72' - Oštro u Kruševcu

Utakmica sa mnogo oštrih faulova se igra na stadionu "Mladost". Za 72 minuta fudbala videli smo čak ŠEST žutih kartona i jedan direktni crveni.

Isključen je Dokić, a opomene u timu Spartaka su zaslužili i Vidaković i Marčić. U timu Napretka žute kartone su dobijali GAvrić, Eskić, Aksentijević i Ožegović.

16:23

Lalatović nezadovoljan Vojvodinom

Juće smo videli ubedljiv poraz "lala" protiv Partizana u Humskoj, a trener Nenad Lalatović imao je šta da kaže o svojim pulenima.

Nije bio zadovoljan.

16:18

58' - CRVENI KARTON I PROMAŠEN PENAL

Uzbudljivo u Kruševcu! Spartak ostaje sa 10 igrača jer je Ivan Dokić dobio direktan crveni karton, potom je jedini strelac na meču Šormaz morao da napusti teren i ustupi ga Dubljaniću kako bi Subotičani pojačali odbranu, a onda još jedno uzbuđenje.

A odmah zatim i jedanaesterac za domaće koji Napredak ne koristi da stigne do izjednačenja!

16:09

48' - GOOOOOL, Voždovac stiže do prednosti!

Drugo poluvreme u Surdulici je počelo nešto kasnije, pa je zato tek sada 48. minut na toj utakmici.

A "zmajevi" stižu do 1:0 protiv Radnika! Strelac je Alen Mašović!

16:05

48' - GOOOOOL, TSC vodi!

Evo nam uzbudljivog početka u nastavku. Bačka Topola vodi protiv Radničkog 1:0!

Strelac je 27-godišnji Nenad Lukić i to je njegov OSMI gol u Superligi ove sezone! Uz to ima i četiri asistencije, pa Lukić još jednom potvrđuje kako veliku ulogu ima u ovom timu TSC-a!

16:03

Počelo je drugo poluvreme

16:00

15:56

Dok čekamo nastavak...

Pogledajte kako je Crvena zvezda juče savladala Proleter na "Karađorđu".

15:49

Poluvreme!

Slabije od ovoga teško da će moći. Videli smo samo gol Spartaka protiv Napretka na pet utakmica.

Očekujemo mnogo bolji i zanimljiviji fudbal u nastavku.

15:42

42' - Na Banjici bez prilika

Utakmica Rada i Mladosti ne obiluje prilikama, a videli smo samo jedan udarac u okvir gola. Domaći su imali jedan pokušaj, ali je golman Zečević bio siguran.

Ilić je u domaćem timu dobio i javnu opomenu u 32. minutu.

15:38

15:35

34' - Čukarički ima inicijativu

Napadaju igrači Aleksandra Veselinovića protiv Mačve, ali i dalje bez golova u Šapcu.

Stefan Šapić je u sredu bio jedan od heroja pobede protiv Partizana.

Evo šta je on izjavio tom prilikom.

Fudbal,

15:28

28' - GOOOOOL, ipak Spartak!

Spomenuli smo maločas šta kaže statistika, ali Spartak za nju ne mari!

Stižu do vođstva preko Stefana Šormaza! Bio je to tek drugi šut za Subotičane na ovom meču, ali iz prvog preciznog dolaze do 1:0!

15:25

Napredak igra "za statistiku"

Pre svega igraju za važna tri boda, ali je zanimljivo i da će se eventualnom pobedom izjednačiti u međusobnom skoru sa Spartakom.

Do sada su se dva tima sastajala 19 puta. Šest pobeda ima Napredak, Spartak sedam, dok su i šest puta igrali nerešeno.

Gol-razlika u tim mečevima je 24:23 u korist Subotičana, pa neizvestan meč očekujemo i danas...

15:21

21' - Još uvek nema golova

Ali, zato ih je bilo juče u Humskoj.

Partizan je savladao Vojvodinu 4:0, a pogledajte kako je to izgledalo.

15:18

Milojevićev jubilej

Trener Crvene zvezde je juče u Novom Sadu protiv Proletera ostvario 100. pobedu otkako je preuzeo ekipu 2017. godine.

15:16

16' - Čukarički dominira posedom

Za sada u Šapcu u početnoj fazi utakmice na terenu postoji samo Čukarički. Drže posed lopte, imali su i jedan pokušaj ka golu Mačve, doduše neprecizan.

15:12

15:08

Kakva utakmica u Inđiji!

Bilo je burno na meču Inđija - Javor, a videli smo mnoštvo golova, preokreta i meč u trajanju od 100 minuta!

Opširnije ovde!

15:06

Evo i timova iz Šapca

Tamo se sastaju Maćva i Čukarički.

MAČVA: Puletić - Mijailović, Jovanović, Marić, Pejović - Adamović, Ivić, Jevtić, Marinković, Marković - Milosavljević

ČUKARIČKI: Petrović - Šapić, Puškarić, Bogosavac, Ćirković - Docić, Kovač, Birmančević, Stojanović, Endijaje - Tedić

15:01

Počele su utakmice

14:58

Sve je spremno na Banjici

Rad dočekuje Mladost iz Lučana.

RAD: Marković - Petrović, Perendija, Milošević, Nikolić - Busnić, Stjepanović, Ilić, Kasalica - Bjedov, Trifunović

MLADOST LUČANI: Zečević - Leković, Milošević, Šatara, Sinđić - Sekulić, Pavlović, Radivojević, Jovanović - Andrić, Tanko

14:52

Zanimljiv okršaj u Senti

TSC Bačka Topola dočekuje Radnički Niš, a sa ovim timom će napasti nove bodove: Filipović - Babić, Varga, Skopljak, Grabež, Milićević, Tumbasević, Tomanović, Silađi, Lukić, Duronjić.

Milorad Kosanović je za Radnički odabrao ovaj sastav: Petrović - Todorovski, Đorđević, Ostojić, Sulaka, Đorđević, Knežević, Noma, Pantelić, Mihajlović, Jirka.

14:45

Sastavi u Surdulici

Evo tima Voždovca kojim će se suprotstaviti domaćem Radniku.

Sa druge strane, Surduličani igraju u sastavu Vujanac - Đorđević, Marković, Stojanović, Bojić - Pejčić, Kostić, Makarić, Mitošević, Stanisavljević - Danoski

14:39

Dobrodošli u MONDO live

Budite i danas sa nama iz minuta u minut i pratite tekstualni prenos pet utakmica Superlige Srbije koje počinju od 15.00 časova.

• NAPREDAK: Milošević - Obradović, Ćuković, Milovanović, Ožegović, Bjeloš, Eskić, Aksentijević, Zec, Ivanović - Gavrić
  • SPARTAK SUBOTICA: Dokić - Otašević, Milošević, Milutinović, Tekijaški - Vidaković, Tufegdžić, Srečković, Šormaz, Marčić - Obradović