Lester prodao najboljeg igrača Junajtedu, sad ima 10 bodova VIŠE od njih!

I to zahvaljujući golom štopera Čaglara Sojundžua koji je upravo zamenio Harija Megvajera.

Lester siti morao je ovog leta da proda najboljeg igrača Harija Megvajera pošto je Mančester junajted ponudio rekordnih 80 miliona funti za defanzivca, pa su mnogi pomislili da će "lisice" platiti ceh zbog toga i imati problema u odbrani ove sezone...

Naprotiv, Brendan Rodžers je sjajno "složio" ekipu koja igra dopadljiv fudbal, a uz to posle pobede nad Kristal Palasom 2:0 (0:0) ove nedelje, sada "crvenim đavolima" beže 10 bodova!

Mesto najskupljeg štopera svih vremena zauzeo je Čaglar Sojundžu, Turčin koga je Lester doveo godinu dana ranije iz Frajburga i projektovao ga na mesto standardnog defanzivca, a osim fantastičnih izdanja u odbrani - ovaj momak počeo je da doprinosi i na drugom delu terena.

Doveo je "lisice" u vođstvo na "Selhurstu" u 57. minutu posle odličnog kornera Medisona, a to je u nastavku omogućilo veći prostor za kontre Lesteru.

Poznato je da su u tim situacijama najopasniji, tako da je divnu akciju Greja i Tilemansa završio ko drugi nego Džejmi Vardi u 88. minutu, a do kraja je pobeda mogla da bude i ubedljivija pošto je engleski napadač pogodio i stativu.

Ekipa srskog veziste Luke Milivojevića nije uspela da nastavi dobru seriju rezultata protiv Lestera, pošto nije uspevala da stvori dovoljan broj šansi u završnoj trećini.

Deluje da je Rodžers napravio idealan balans u ekipi u kojoj svi tačno znaju svoja zaduženja, tako da i ne čudi što su trenutno na trećoj poziciji sa 23 boda uz 27 postignutih golova (drugi napad Premijer lige) i  osam primljenih (izjednačena najbolja odbrana).

Ispred su samo Siti (25) i Liverpul (31).

Verovali ili ne, ali u šampionskoj sezoni 2015/16 imali su bod manje nego u istom periodu ove sezone...