Opet RASIZAM u Seriji A, Udineze napokon pobedio u gostima

Izvor mondo.ba

Rezultat meča u Veroni u senci vređanja Marija Balotelija, Leće i Sasuolo podelili bodove.

Italijanski fudbal muku muči sa rasizmom, svima je već poznato. Može slobodno da se konstatuje da je ova pojava rak-rana ''loptanja'' na Apeninima, a poslednji dokaz za ovu tvrdnju stigao je danas iz Verone!

VERONA - BREŠA 2:1 (0:0)
/Salsedo 50, Pesina 81 - Baloteli 85/

U ovom gradu, danas su koplja ukrstili istoimeni domaćin i Breša, a rezultat, odnosno trijumf tima Ivana Jurića, za koji je svih 90 minuta odigrao Darko Lazović, ostao je u senci rasističkih ispada navijača domaćeg sastava.

O tome, opširnije čitajte ovde

Par minuta nakon incidenta meč je nastavljen, a završen je rezultatom 2:1.

Baloteli se domaćima bar delimično revanširao utišavši ih u 85. minutu pogotkom za 2:1, međutim njegovi saigrači nisu imali snage da izbegnu poraz.

Nekadašnji as Barselone i Pari sen Žermena Tijago Mota je preuzeo komandu nad Đenovljanima od Aurelija Andreacolija nakon debakla od Parme (5:1).

Pod Motinom komandom, Đenova je u prve dvije utakmice upisala jednu pobjedu (Breša 3:1) te u poslednjim sekundama ispustila remi na gostovanju Juventusu. Činilo se da idu ka drugom slavlju od dolaska Mote u klub kada je u 22. minutu poentirao Goran Pandev, postigavši svoj drugi ovosezonski pogodak u dresu Đenove.

Umesto da nastavi u istom ritmu i možda do kraja prvog poluvremena postigne još koji pogodak, te uvede utakmicu u ''mirnije vode'', Đenova je stala.

Iskoristili su to gosti iz Udina i do kraja prvog poluvremena preuzeli kontrolu nad utakmicom. ''Zebre'' su stigle do izjednačenja prelepim pogotkom Rodriga de Paula, koji se na 18-19 metara od gola odlučio na šut. I nije se pokajao!

Stvorili su gosti još dve stopostotne šanse za gol do kraja prvog poluvremena, a sličan tok imao je i smiraj drugog poluvremena. Udineze je bio konkretniji, traživši put ka prvoj ovosezonskoj pobjedi ''na strani''.

Upornost im se i isplatila! Igrao se 87. minut kada je Stefano Okaka ostavio loptu za Kena Semu, koji je preciznim udarcem pogodio ''malu mrežu'',a pridružio mu se i Kevin Lazanja u petom minutu nadoknade, čime je slavljenička pesma u svlačionici Udinezea bila još glasnija.

U trećoj utakmici čiji je početak bio zakazan za 15 časova, Leće je remizirao sa ekipom Sasuola rezultatom 2:2.