Spajić SPASIO Krasnodar u 90+5: Rostov će ovo SKUPO koštatI!

Izvor mondo.rs

Reprezentativac Srbije u neverovatnoj završnici doneo vredan bod svom timu.

U jednom od derbija Premijer lige Rusije, u Krasnodaru je odigrana utakmica koja bi mogla da promeni sezone oboma timovima - Krasnodar je posle dosta muka uspeo da stigne do malo verovatnog boda.

KRASNODAR - ROSTOV 2:2 (0:2)
/Ignatijev 90+3, Spajić 90+5 - Jonov 34, 41/

Nakon što je Zenit u Sankt Peterburgu u velikom okršaju protiv CSKA Moskve remizirao 1:1, Rostov je na gostovanju jurio potpuni prilazak šampionu Rusije na samo bod zaostatka. I bili su u odličnom položaju da to i ostvare, ali im se isprečio tandem Ignatijev - Spajić!

Rostov je poveo u 34. minutu preko Alekseja Jonova, da bi isti igrač sedam minuta kasnije stigao do svog četvrtog pogotka u ruskom šampionatu.

Međutim, drugo poluvreme donelo je pravu opsadu gola Rostova, pošto je Krasnodar svim silama napadao. Rostov u drugom poluvremenu nije uputio nijedan jedini šut ka golu domaćih, dok su Markus Berg i ekipa bili uporni.

Taman kada se činilo da njihovih dvadesetak šuteva neće biti dovoljno ni za utešni gol, Krasnodar je stigao do vrednog remija.

Prvo je Ivan Ignatijev zamenio baš Berga u 75. minutu, da bi u trećem minutu nadoknade savladao Baburina. I onda je usledio "hladan tuš" za goste.

Centaršut Junesa Namlija sa leve strane, a Uroš Spajić u 95. minutu glavom šutira i trese mreže gostiju za konačnih 2:2!

Tako je Rostov ostao na tri boda zaostatka u odnosu na prvoplasirani Zenit, dok je Krasnodar samo bod iza. U ovako tesnom šampionatu, Rostov bi mogao da ozbiljno zažali za ova dva ispuštena boda.