JEZIVO na "Gudisonu": Gomešu PUKAO zglob, Son plakao od šoka!

Poslednju utakmicu 11. kola Premijer lige nažalost obeležio lom zgloba Portugalca koji nije za one sa slabijim stomakom.

Utakmica na "Gudison parku" ostala u senci stravične povrede Andrea Gomeša iz 79. minuta.

EVERTON - TOTENHEM 1:1 (0:0)
/Tosun 90+8 - Ali 63/

Utakmica u većem delu nije bila visokog kvaliteta, što se posebno može reći za prvo poluvreme. Gotovo da nije viđena nijedna prilika, a ni igrači nisu delovali naročito uzbuđeni slabom partijom.

Ipak, u nastavku su se stvari malo promenile. Totenhem je u želji za trijumfom malo pojačao ritam, ali i dalje nisu stvarali kvalitetne prilike.

Tvrda utakmica sa dosta grešaka rezultirala je u prilično traljavoj igri na obe strane, a traljavost Aleksa Ivobija je i dovela do vođstva Totenhema.

On je na sredini terena bio vrlo nespretan i jednostavno dodavanje je namenio igračima Totenhema, koji su tu grešku iskoristili za brzu kontru protiv nepostavljene odbrane, posle čega Dele Ali trese mrežu za 1:0.

Nekoliko minuta kasnije je VAR morao da interveniše ne bi li se videlo hoće li Everton dobiti jedanaesterac.

Posle jednog prekida, igrač Evertona je udario loptu glavom, ona odmah zatim blago pogađa Alija u šaku, ali sudija iz video sobe signalizira Martinu Etkinsonu da nije bilo materijala za najstrožu kaznu.

I onda momenat koji je obeležio veče na "Gudisonu". Igrao se 79. minut kada je Andre Gomeš primio loptu na pored aut linije na sredini terena, povukao je par koraka, da bi Hjung Min Son načinio start sa leđa.

Spotakao je Gomeša, ovaj se potom sudario i sa Seržom Orijeom koji je takođe bio u punom trku i rezultat je bio lom desnog skočnog zgloba!

Užasne scene u Liverpulu na kratko je zabeležila i kamera, kada se videlo da je Gomešovo stopalo stajalo skroz iskrivljeno u odnosu na ostatak noge.

Ovaj video definitivno nije za one sa slabim stomakom, a snimak te povrede možete da pogledate OVDE.

Son je bio u potpunom šoku kada je video ružan prizor toliko da je i zaplakao, dok se i Orije veoma potresao. Sudija Etkinson je odlučio da žuti karton za reprezentativca Južne Koreje ipak nije dovoljna kazna. Son je dobio direktno isključenje, a posle nekoliko minuta, Gomeš je bio iznet sa terena na nosilima.

Zbog toga, kao i one situacije oko VAR-a, utakmica je bila produžena za čak 12 minuta, da bi u 98. minutu utakmice Čenk Tosun "zakucao" loptu glavom u mrežu posle odličnog centaršuta Luke Dinja za važno izjednačenje!

Totenhem nastavlja sa lošim rezultatima ove sezone, a u sredu im sledi gostovanje Crvenoj zvezdi u Ligi šampiona.