Žervinja ni Milenković ne može da zaustavi: Fiorentina izvukla bod

Izvor mondo.ba

Utakmica na "Artemio Frankiju" završena 1:1, fudbaler iz Obale Slonovače još jednom pokazao svoje kvalitete.

Oslabljena Fiorentina, bez suspendovanog Franka Riberija (kažnjen sa tri meča neigranja zbog guranja sudije), odigrala je samo nerešeno na svom "Artemio Frankiju" protiv Parme.

FIORENTINA - PARMA 1:1 (0:1)
/Kastrovili 67 - Žervinjo 40/

Dugo se "viola" mučila, imala i gol zaostatka, a na kraju je morala da se zadovolji bodom.

Prepoznatljivim trkom Žervinjo je u finišu prvog poluvremena pobegao odbrani domaćih, "bocnuo" loptu preko protivničkog golmana i doveo Parmu u vođstvo.

Izgledalo je u prvi mah da je brzonogi fudbaler iz Obale Slonovače bio u nedozvoljenoj poziciji, ali usporeni snimak otklonio je sve dileme - pogodak je bio regularan.

Nikola Milenković bio je starter u timu Fiorentine i odigrao svih 90 minuta, dok je Dušan Vlahović dobio šansu s klupe tek nešto više od pola sata pre kraja meča.

Pokušavali su domaći svim silama da dođu do izednačenja, u čemu su i uspeli. U 67. minutu Gaetano Kastrovili lepo je pogodio za 1:1.

Ostalo je sasvim dovoljno vremena za potpuni rezultatski preokret. Fiorentina je napadala, Parma se branila i uspela na kraju da izdrži i osvoji važan bod.

Nakon večerašnjeg remija, oba rivala ostala su u "zlatnoj" sredini Serije A.