Serija A: ŠESTORICA Srba na terenu - heroj dana je Englez

Izvor mondo.ba

Veliki broj naših igrača na italijanskim terenima u nedelju. Engleski defanzivac postigao gol i namestio dva. Jedan od njegovih najboljih mečeva u karijeri.

Na tri utakmice 13. kola Serije A koje su počele u 15 časova, trijumfovali su Roma, Lacio i Verona, a na terenu su bili Kolarov, Milinković-Savić, Đuričić, Milenković, Lazović, Vlahović...

Roma - Breša 3:0 (0:0)

Nije prvih 45 minuta meča na Olimpiku ponudilo mnogo toga. ''Vučica'' jeste imala inicijativu, ali je teško dolazila do šansi, stvorivši samo jednu do poluvremena. Ipak, domaćin je u nastavku pregazio izabranike Fabija Grosa, među kojima nije bio odstranjeni Mario Baloteli.

U centru pažnje bio je štoper Rome
na pozajmici iz Mančester junajteda, Kris Smoling, koji je za kratko vreme postigao gol i pripremio još dva svojim saigračima i pokazao zašto rukovodstvo kluba ozbiljno razmišlja da otkupi njegov ugovor.

Smoling je drugi gol ove sezone postigao u 49. minutu, iskoristivši centaršut Pelegrinija iz kornera, a osam minuta kasnijie Englez je asistirao drugom centralnom beku Đanluki Manćiniju, za 2:0. Iskusni defanzivac potom je u 66. minutu namestio gol i kapitenu reprezentacije BiH, Edinu Džeku.

Interesantno, tokom drugog dela meča sudije iz VAR sobe morale su tri puta da intervenišu i ponište isto toliko pogodaka - dva Romi i jedan Breši. Kapiten srpske reprezentacije Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za domaće.

U drugoj utakmice od 15 časova, ponovo je blistao Ćiro Imobile.

Sasuolo - Lacio 1:2 (1:1)

Bilo je potrebno da prođe 33 minuta da "nebeskoplavi" daju gol. Naravno da je to učinio Imobile, koji je u ovoj utakmici nastavio svoj maestralan niz u Seriji A, postigavši svoj 15. gol na 13 utakmica!

Domaći su potom izjednačili, a pobedonosni gol za goste postigao je džoker trenera Simonea Inzagija, Felipe Kaisedo u nadoknadi vremena.

Srpski vezista Sergej Milinković-Savić odigrao je ceo meč za Rimljane, a "desetka" domaćih Filip Đuričić bio je na terenu do 70. minuta.

Verona - Fiorentina 1:0

Za to vreme, domaćin je na Bentegodiju savladao goste iz Firence minimalnom prednošću, a strelac jedinog gola bio je Samjuel di Karmine u 66. minutu. Bio je to treći trijumf Verone na poslednje četiri utakmice, zahvaljujući čemu su puleni Ivana Jurića u gornjem delu tabele.

Darko Lazović odigrao je ceo meč za domaće, kao i Nikola Milenković i Dušan Vlahović za goste.