Nadali se rekordu, a "ubiše" ih gosti iz "zone ispadanja" sa igračem manje!

Izvor mondo.ba

Hofenhajm ponižen na svom terenu od Majnca, koji je cijelo drugo poluvrijeme igrao sa igračem manje i uprkos tome postigao četiri gola.

/piše: Goran Arbutina, Banjaluka - Mondo.ba/

Čak 34 gola videli smo na devet mečeva Bundeslige ovog vikenda, a "raspucano" 12. kolo zaključili su u istom stilu i fudbaleri Hofenhajma i Majnca u nedelju uveče.

Završeno je rezultatom 1:5 (0:1) u Sishajmu, iako su gosti "iz zone ispadanja" drugo poluvreme igrali sa igračem manje!?

Isključenje Bakua nije ih sprečilo da minimalno vođstvo sa poluvremena pretvore u najubedljiviju pobedu ove sezone i to protiv rivala koji se nadao novom rekordu baš na ovom susretu.

Ekipa Alfreda Šrojdera bila je nadomak šeste pobede u nizu, što nije uspelo Hofenhajmu ni pod vođstvom Julijana Nagelsmana u prethodne dve sezone, koje je ova ekipa završavala na četvrtom, odnosno trećem mestu na tabeli.

Umesto istorijske pobede - hladan tuš na "Rajn Nekar Areni"!

Pogodak Andreja Kramarića, kojim je hrvatski reprezentativac smanjio na 1:3 sedam minuta pre kraja, samo je isprovocirao crveno-bele da preko Boetiusa i dvostrukog strelca, Kunde Malonga, "dokrajče protivnika".

Bila je ovo ujedno i osveta Majncovog trenera, Akima Bajerlorcera, koji je pre dve sedmice dobio otkaz u Kelnu dan posle poraza od Hofenhajma rezultatom 2:1.

Vrlo brzo našao je drugi posao, izvukao pouke i smislio kako da uzvrati.