Bolje od karnevala u Riju: Flamengo slavi titulu Kopa Libertadores! (VIDEO)

Izvor mondo.ba

Novi karneval u Riju de Žaneiru priredili su fudbaleri Flamenga u finalu Kopa Libertadores.

Desetine hiljada navijača na ulicama Rio de Žaneira slavilo je pobedu Flamenga protiv River Plejta u finalu Kopa Libertadores, gotovo identičnu trijumfu Mančester junajteda nad minhenskim Bajernom u Ligi šampiona 1999. godine.

Navijači, u crveno-crnim dresovima, uz zastave i vatromet, dočekali su nove klupske šampione Južne Amerike, koji su u autobusu sa otvorenim krovom prolazili ulicama Rija.

Flamengo je najpopularniji klub u Rio de Žaneiru, a pehar u Kopa Libertadoresu čekao je od 1981. godine.

Brazilski klub je u finalu igranom na stadionu "Monumental" u Limi, savladao River rezultatom 2:1 posle preokreta u poslednjih nekoliko minuta utakmice.

Argentinski klub je rano poveo, već u 14. minutu, pogotkom Rafaela Santosa Borea i sve do same završnice imao je vođstvo, a onda je usledio veliki preokret. Prvo je u 89. minutu Gabriel Barbosa izjednačio, a onda u sudijskoj nadoknadi doneo veliko slavlje Flamengu.

Pogledajte kako je to sve izgledalo u Riju!