Davljenici Serije A čekaju pobede i čekaće ih JOŠ

Izvor mondo.ba

Timovi iz zone ispadanja bljesnuli na momenat, postigli dva gola, ali se nisu izvukli iz teške pozicije.

Bio je to derbi za opstanak - na momente veoma uzbudljiv:

SPAL - Đenova 1:1 (0:0)
/Petanja 55 pen – Sturaro 57/

Kao i u prethodna tri okršaja ovih timova, konačan rezultat bio je 1:1, a večerašnji meč bio je uspavanka do poluvremena, posle čega su igrači izašli na teren odlučni da malo zabave gledaoce u Ferari.

Nakon monotonog uvoda, nastala je vatra ispred oba gola, a postignuta su dva pogotka u intervalu od samo dva minuta.

Najpre je u 55. kapiten Đenovljana Domeniko Krišito u šesnaestercu svog tima oborio Simonea Misirolija, zbog čega je dosuđen penal za SPAL, a siguran egzekutor bio je Andrea Petanja, postigavši svoj četvrti gol u ovoj sezoni.

Tačnije, bolje je reći da je to bio njegov prvi gol nakon više od pedeset dana i meča sa Parmom, kada je SPAL i poslednji put trijumfovao u Seriji A.

Đenova, za koju je svih 90 minuta odigrao bivši reprezentativac Srbije Ivan Radovanović, odmah je uzvratila.

U 57. minutu je mrežu domaćeg tima udarcem glavom zatresao Stefano Sturaro, koga je poslednja linija SPAL-a zaboravila nakon centaršuta Paola Giljonea. Tako je i postavljen konačan rezultat, čime su i jedni i drugi nastavili niz mečeva bez pobede.

SPAL je poslednji put pobedio 5. oktobra i čekaće trijumf bar šest utakmica, a biće senzacija ako trijumfuje i u sledećem kolu, na gostovanju Interu.

Sa druge strane, Đenova jeste slavila pre pet kola (protiv Breše, 3:1), ali je to jedini trijumf "grifona" još od 1. septembra...