Nastasić ZAMALO tragičar, ali Subotić SIGURNO jeste!

Izvor mondo.ba

Jedan srpski defanzivac skrivio penal, drugi napravio grešku za poraz svog tima.

Šalke je po prvi put u Bundesligi dočekao Union Berlin i stigao do vrijedne pobjede, sedme u sezoni nakon koje će sigurno prenoćiti na drugom mestu na tabeli.

ŠALKE - UNION BERLIN 2:1 (1:1)
/Raman 23, Serdar 86 - Ingvartsen 36 pen/

Možda će vas zanimati

Gosti iz prestonice Nemačke bili su mnogo bolji rival u prvom delu, dok je domaćinu iz Gelzenkirhena u potpunosti pripalo drugo poluvreme.

Jedan od najboljih na terenu bio je srpski defanzivac Matija Nastasić, koji je u četvrtom minutu sprečio čist pogodak gostiju nakon što je izblokirao udarac Markus Ingvartsena.

Kazna za promašaje Uniona usledila je u 23. minutu nakon "bombe" Benita Ramana, koji je skoro pocepao mrežu sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora - 1:0.

Union, za koji je svih 90 minuta igrao nekadašnji reprezentativac Srbije Neven Subotić, izjednačio je iz poprilično sumnjivog penala, koji je skrivio Nastasić, a sigurno realizovao Ingvartsen - 1:1.

U nastavku su "kraljevsko-plavi" potpuno držali konce igre u svojim nogama, stvarali i promašivali prilike, ali su u 86. minutu ipak uspeli da stignu do pogotka i pobjede.

Posle lijepe akcije i greške Subotića, Danijel Kaliđuri je prosledio loptu do Amine Harita, a ovaj do natrčalog Suata Serdara, koji ju je "pospremio" u sami ugao - 2:1.