Nakon 10 godina, ponovo na klupi bundesligaša: Loš debi Jirgena Klinsmana

Ne pomaže ni promena trenera - Borusija Dortmund nanela Herti peti uzastopni prvenstveni poraz.

Prvi put posle više od decenije, tačnije 3871 dana, Jirgen Klinsman našao se na klupi jednog bundesligaša.

Ipak, debi na mestu trenera Herte nije bio uspešan, s obzirom na to da je tim iz Berlina dožive poraz na domaćem terenu od Borusije Dortmund 1:2 (1:2).

Džejdon Sančo i Torgan Azar osigurali su prednost gostima od dva gola, nakon čega je Vladimir Darida uspeo da prepolovi zaostatak.

Dodatni problem za Borusiju Dortmund napravio je Mats Humels, koji je u periodu od 19. do 45. minuta zaradio dve javne opomene i svoje saigrače ostavio na cedilu u kompletnom drugom poluvremenu.

Uspeo je Dejvi Zelke početkom nastavka da zatrese mrežu, ali izjednačujući gol je poništen jer je fudbaler Herte bio u milimetarskom ofsajdu.

"Milioneri" su zadržali stečenu prednost iz prvog dela, te naneli Herti peti uzastopni prvenstveni poraz, kojoj ni smena hrvatskog stručnjaka Ante Čovića, bar za sada, nije donela ništa dobro.

Marko Grujić odigrao je ceo meč za Hertu, a već u petom minutu zaradio je žuti karton, pa je ostatak meča morao da odigrao znatno opreznije. Ipak, u 95. minutu imao je veliku šansu za 2:2, ali je njegov šut izblokiran.

Vedad Ibišević
igrao je od 68. minuta, kada je zamenio asistenta Dodija Lukebakija. Ni sa njim na terenu, uz brojčanu prednost, ekipa iz Berlina nije uspela da stigne barem do boda protiv Borusije iz Dortmunda.

RB Lajpcig je u duelu sa slabašnim Paderbornom sve rešio već u prvih 45 minuta, kada su gosti postigli tri gola. Patrik Šik, Marsel Zabicer i Timo Verner osigurali su vredan gostujući trijumf, kojim su "crveni bikovi" stigli do liderske pozicije.

Uspeo je "fenjeraš" da zakomplikuje stvari u nastavku. Streli Mamba i Klaus Gjasula ublažili su poraz poslednjeplasirane ekipe u Bundesligi, ali više od toga nisu mogli..

U preostala dva današnja meča nije bilo pobjdnika, Keln i Augzburg, odnosno Hofenhajm i Fortuna Diseldorf odigrali su 1:1.