"Violu" neće, pa neće - sada će biti još teže: Poraz i povreda Riberija!

Izvor mondo.ba

Vrlo verovatno, Vinćenco Montela je poslednji put sedeo na klupi Fiorentine.

Federiko Kjeza i Herman Pecela od ranije su u "autu", a nove probleme Fiorentini zadala je večerašnja povreda Franka Riberija, koji je u duelu protiv Lećea morao da napusti teren u finišu prvog poluvremena.

Šepajući, sa bolnom grimasom na licu.

Povreda iskusnog Francuza bila je samo najava u ono što sledi - novo razočaravajuće veče po navijače kluba iz Firence, pošto je Fiorentina doživela poraz na svom terenu od Lećea 0:1.

Strelac jedinog pogotka bio je Andrea La Mantia u 49. minutu, kada je glavom u padu okončao sjajnu akciju svojih saigrača po levoj strani.

Brojne povrede uticale su na rezultate "ljubičastih" ove sezone. U poslednjih sedam mečeva Serije A, Fiorentina ima samo jednu pobedu i trenutno je na 11. mestu, ali je pitanje hoće li tu i ostati kada bude kompletirano 14. kolo.

Ovo je bio treći uzastopni poraz ekipe za koju su ponovo igrali Nikola Milenković i Dušan Vlahović, ali ne i Aleksa Terzić, i pitanje je hoće li Montela dočekati da ponedeljak u ulozi trenera...

Što se tiče gostiju, Leće je trećom pobedom u sezoni stiglo do 14. pozicije, ali videćemo hoće li tu i ostati posle nedeljnih utakmica.