Žota nadmašio Džerarda: S klupe do najbržeg het-trika u Ligi Evrope!

Izvor mondo.rs Izvor mondo.ba

Mučio se Vulverhempton protiv Bešiktaša, a onda je u igru ušao sjajni Portugalac.

Napadač Vulverhemptona Diogo Žota obeležio je poslednju rundu grupne faze Lige Evrope i upisao se u istoriju tog takmičenja.

Naime, Portugalac je u protiv Bešiktaša ušao s klupe i za 11 minuta tri puta pogodio mrežu turskog tima (u 57, 63. i 68. minutu), što nikome do sada nije pošlo za nogom.

Prvi pogodak postigao je posle samo 72 sekunde na terenu, a onda je zabeležio het-trik za svega 11 minuta.

Žotin het-trik najbrži je u Ligi Evrope od 2014. godine. Fudbaler Steaue iz Bukurešta Klaudio Kešeru tada je do tri gola protiv Alborga stigao za 10 minuta i 56 sekundi, ali je Rumun bio starter.

Žota je prvi igrač od 2010. godine koji je ušao sa klupe i postigao tri gola.

Prethodno je to učinio Stiven Džerard, koji je bio trostruki strelac u trijumfu Liverpula protiv Napolija (3:0).

Ipak, legendarnom kapitenu "redsa" bilo je potrebno 13 minuta da kompletira het-trik. Mrežu Napolitanaca tresao je u 76, 88. i 89. minutu, od čega je drugi pogodak bio iz penala.