Primili gol posle 1.179 minuta! Ivićev Makabi ovo nije osetio 209 dana

Izraelski velikan konačno saznao kako je to kada im neko zatrese mrežu.

Makabi Tel Aviv je stigao da obori svetski rekord, ali je on sada zaustavljen.

Ekipa koju sa klupe predvodi Vladimir Ivić primila je gol po prvi put u tekućoj sezoni i to tek u 14. kolu izraelskog šampionata!

Makabi je na meču protiv Nes Cione, poslednjeplasirane ekipe u prvenstvu, primio gol u devetom minutu utakmice i tako prekinuo niz od 1179 minuta bez primljenog pogotka.

Oni su posle 11. kola oborili svetski rekord, ostvarivši rekordan broj mečeva bez primljenog pogotka na startu sezone, ali su ga u međuvremenu produžili za još dve utakmice.

Njihova gol razlika posle ovog meča iznosi 21:1, a zanimljivo je da su svi drugi timovi u ligi primili dvocifren broj golova.

Zanimljivo, poslednji put do ove subote Makabi je bio savladan u pretposlednjem kolu prošle sezone, što se desilo još 19. maja, odnosno pre 209 dana!

Makabi je do kraja susreta uspeo da izjednači i okonča meč rezultatom 1:1 i tako osvoji 34. bod u prvenstvu, sa skorom od 10 pobeda i četiri remija.