Gol Dragana Ćirića iz 2003. - poslednji za poraz Valensije na "Zorilji"!

Izvor mondo.rs

Sekunde su delile ljubičasto-bele od prekida crne tradicije, ali su Seladesovi "klinci" imali drugačije planove.

Sekunde su ove subote uveče delile fudbalere Valjadolida od prve pobede nad Valensijom kod kuće posle 16 i po godina!

Ispostavilo se da će do daljeg pogodak Dragana Ćirića postignut 19. aprila 2003. ostati poslednji kojim je "slepi miševi" poraženi na "Hoze Zorilji":

Valjadolid - Valensija 1:1 (0:0), zahvaljujući akciji 19-godišnjeg Ferana Toresa i tri godine starijeg Manua Valjeha iz četvrtog minuta nadoknade vremena pred 16.295 šokiranih (i promrzlih) navijača.

Sve je bilo spremno za slavlje na "Zorilji" nakon što je Haume Domenek za koji centimetar zakasnio da odbrani slobodnjak Serđa Gvardiole iz 83. minuta.

Sudija Valentin Pizaro držao je pištaljku u ustima u trenutku kada je Valensija izvela aut visoko na desnoj strani, njen "vunderkind" Tores probio je neopreznu odbranu domaćih i poslao perfektan centaršut na peterac, a rezervista Valjeho bio brži od čuvara i plasirao loptu u nebranjenu mrežu za prvenac od letošnjeg dolaska iz Kadiza.

Tako je "u minut do 12" otkazana druga pobeda Serhovog sastava u poslednjih 11 utakmica.

U istoj akciji otkazana je i tek drugi poraz ekipe trenera Alberta Seladesa u poslednjih deset utakmica, posle onog od Betisa rezultatom 2:1, 23. novembra. U toj seriji, ekipa sa "Mestalje" eliminisala je i Ajaks iz Lige šampiona podvigom u Amsterdamu vrednog plasmana u osminu finala.

Valjadolid: Masip - Antonito, Kiko, Salisu, Mojano - Ervijas (od 71. Plano), Fernandez, Fede, Vilja (od 78. Tuhami) - Ramirez (od 68. Gvardiola), Unal.

Valensija: Domenek - Vas, Garaj, Gabrijel, Gaja - Tores, Pareho, Kokelan, Soler (od 86. Eskuerdo) - Rodrigo (od 68. Valjeho), Sobrino (od 60. Čerišev).