Atalanta - Milan 5:0

Milanisti neće po lepom pamtiti matine termin 17. kola Serije A.

Istorijski debakl sedmostrukog prvaka Evrope na stadionu "Atleti azuri d'Italija"!

Pred 20.000 oduševljenih navijača: Atalanta - Milan 5:0 (1:0) u matine terminu 17. kola Serije A, koji Milanisti neće pamtiti po lepom.

Bio je to najteži poraz "rosonera" od 1998. kada ih je istim rezultatom deklasirala Roma.

Alehandro "Papu" Gomez postigao je golazo u 10. minutu na pas maestralnog kapitena Josipa Iličića, koji je potom i sam dva puta slao loptu iza leđa Đanluiđija Donarume u 63. i 72. minutu, a potom zatražio (zasluženu) izmenu zbog povrede i doživeo ovacije pred krcatim tribinama u Bergamu.

U međuvremenu, užasno izdanje ekipe trenera Stefana Piolija kaznio je i hrvatski internacionalac Mario Pašalić pogotkom za 2:0 u 61. minutu, a najubedljiviju pobedu "nerazura" u ovom lombardijskom derbiju doneo je rezervista Luis Murijel u 83. minutu.

Rastrčani, energični i inspirisani momci trenera Đanpjera Gasperinija učinili su da nedeljni ručak presedne brojnim navijačima Milana, koji su odgledali ubedljivo najlošiju utakmicu ekipe ove sezone - računajući i period kada je trener bio Marko Đampaolo.