"Miroljubivi" petak u Primeri: A igrali su Baski i Andalužani

Izvor mondo.rs Izvor Beta

U prve dve utakmice Primere nije bilo pobednika. Sevilja i Atletik su igrali 1:1, dok su na meču između Valjadolida i Leganesa postignuta četiri gola.

Sevilje i Atletik Bilbao odigrali su nerešeno 1:1 u 19. kolu španske Primere.

Baskijci su poveli u 15. minutu, kada je precizan bio Ander Kapa, da bi autogolom Unaia Nuneza u 60. minutu rezultat bio poravnat.
Još jednu priliku za Sevilju imao je Dijego Karlos u 88. minutu, ali je iz blizine loptu poslao pored gola, te se rezultat nije menjao.

Fudbaleri Sevilje trenutno se nalaze na trećem mestu na tabeli Primere, s 35 bodova, dok Atletik Bilbao zauzima sedmu poziciju s 29 bodova.

U sledećem, 20. kolu nacionalnog prvenstva, Sevilja će gostovati Real Madridu, dok će Bilbao ugostiti Seltu Vigo.

Nerešeno je bilo i na meču između Valjadolida i Leganesa - 2:2.

Golove za Leganes postigli su Martin Brajtvajt u 4. i Roke Mesa u 13. minutu, dok je dvostruki strelac za Valjadolid bio Enes Unal, koji je bio precizan u 8. i 79. minutu.

Drugo poluvreme donelo je dve velike šanse za Valjadolid, ali ih nisu realizovali. U samoj završnici utakmice uspeli su domaći igrači da stignu do drugog pogotka i podele bodova.

Ekipa Valjadolida zauzima 14. poziciju s 21 bodom, dok je Leganes trenutno na 19. mestu s 14 bodova.