Orsolini spasao Bolonju, Jakini ni iz petog pokušaja nije porazio Mihu

Izvor mondo.rs Izvor mondo.ba

"Viola" je na stadionu "Renato dal'Ara" bila na samo 90 sekundi od prekida tromesečnog posta, ali je njihove nade u trijumf pokopao Rikardo Orsolini. Mihajlović i dalje bez poraza protiv italijanskog stručnjaka.

Vićenca Montelu, koji je smenjen nakon katastrofalnih rezultata na klupi Fiorentine, zamenio je Đuzepe 'Bepe' Jakini, kojeg je samo minut i po delilo od pobede na debiju, ali je onda stvari u svoje ruke preuzeo Bolonjin Rikardo Orsolini.

BOLONJA - FIORENTINA 1:1 (0:1)

Italijanski vezista je duboko u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena, preciznije u 94. minutu, izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane i sjajnim udarcem anulirao vođstvo Fiorentine koje je trajalo od 27. minuta.

Tako novoimenovani strateg Viole ni iz petog pokušaja nije uspio da nadmudri Sinišu Mihajlovića!

Naime, u sezoni 2010/2011. Miha je bio trener Fiorentine, Jakini je bio šef struke Breše, a meč poslednjeg, 38. kola završen je rezultatom 2:2.

U sezoni 2014/2015. Siniša Mihajlović je komandovao igračima Sampdorije, Jakini fudbalerima Palerma, a na dva međusobna duela ova dva trenera bilo je 1:1.

Jedinu pobedu nad Jakinijem nekadašnji selektor Srbije je izvojevao pre četiri sezone, kada je njegov Milan na San Siru rezultatom 3:2 porazio već pomenuti Palermo.

Gosti su stigli do prednosti kada je Lukaš Skorupski bio nemoćan nakon "projektila" Marka Benasija.

Čitav meč je za goste odigrao štoper Nikola Milenković, dok je napadač Dušan Vlahović u 66. minutu mesto na terenu ustupio Kevinu Prinsu Boatengu.

Čuvala je Fiorentina rezultatski plus na svojoj strani sve do poslednjih trenutaka meča, delovalo je da će konačno prekinuti niz neuspeha u Kalču i doći do prvog trijumfa nakon sedam utakmica bez slasti pobede, ali, nažalost njihovih navijača nije bilo tako.

Ipak, iako je stigla do boda, ovim remijem nastavljen je neugodan niz Bolonje u mečevima sa timom "Artemio Frankija".

Poslednji put je u međusobnim duelima sa Fiorentinom trijumfovala pre skoro sedam godina, odnosno 26. februara 2013. godine.

Od tada Bolonja nije savladala Fiorentinu na 11 vezanih utakmica.