Tako igra kandidat za Skudeto: Lukaku i Lautaro utišali Napulj

Izvor mondo.ba

Fantastični napadački dvojac Intera nastavio teror u Seriji A, a ovoga puta ništa im nije mogao Napoli.

Inter ima kapacitet za Skudeto Ili barem za trku sa Juventusom do samog kraja! Ako je dosad bilo skeptičnih, sve sumnje su raspršene u ponedeljak uveče na "San Paolu"!

NAPOLI - INTER 1:3 (1:2)
/Milik 39- Lukaku 14, 33, Martinez 62/

Tim Antonija Kontea se prvom pobedom pod Vezuvom posle 22 godine vratio na lidersku poziciju na tabeli Serije A, a najzaslužniji za to bio je ubitačni dvojac milanskog kluba "LuLa" - Romelu Lukaku i Lautaro Martinez.

Njih dvojica su zajedno postigli 23 gola u Seriji A. Belgijski napadač je protiv Napolija postigao dva, a Argentinac jedan gol za 14. trijumf u sezoni!

Lukaku je već u 14. minutu doveo goste u vođstvo nakon brzog kontranapada i odličnog udarca, koji je uz pomoć stative završio iza leđa Aleksa Mereta - 0:1.

Nije se dugo čekalo na novi pogodak Belgijanca.

Iskosa sa same ivice kaznenog prostora Lukaku je šutirao pravo u golmana, a lopta je posle kiksa Mereta prošla između njegovih nogu i završila u mreži - 0:2.

Izabranici Đenara Gatuza su uzvratili i smanjili rezultat poslije samo šest minuta.

Pjotr Zjelinski je uputio "dijagonalu" na drugu stativu, Kaljehon je izbegao ofsajd i vratio loptu u peterac, a tamo je pod prečku smestio Arkadijuš Milik - 1:2.

Gatuzov tim je u nastavku probao da stigne do izjednačenja, međutim, ponovo je u 62. minutu kobna bila jedna greška njegove odbrane.

Defanzivac Napolija Konstatinos Manolas je loše reagovao na centaršut i praktično primirio loptu za Lautara, kojem je samo preostalo da je ubaci u mrežu - 1:3.