Ibrin pogled TRGAO Pjonteka: Krunić odličan, Tomović i Janković zamenjeni

Konačan rezultat i "bukiran" sudar sa Torinom u četvrtfinalu postavio je Teo Ernandez lepim golom u 66. minutu.

Izvor: Spada/LaPresse

Zlatan Ibrahimović sa klupe za rezerve odgledao je odličnu partiju kolege-konkurenta iz navale, Kšištofa Pjonteka, koji je posle prvog gola na "San Siru" još od 20. oktobra dobar nastup ove srede pred praznjikavim tribinama upriličio i asistencijom za prvenac Samua Kastiljeha ove sezone.

Posle akcije Poljaka i Španca iz 44. minuta, gosti iz Ferare nisu više verovali u mogući povratak pa su učešće u Kupu Italije ove sezone završili u osmini finala.

01 – Vado

Konačan rezultat i "bukiran" sudar sa Torinom u četvrtfinalu postavio je Teo Ernandez lepim golom u 66. minutu: Milan - SPAL 3:0 (2:0), što je druga pobeda "rosonera" u razmaku od četiri dana.

Opširnije o utakmici na portalu naših kolega iz Banjaluke, Mondo.ba.

Momci trenera Stefana Piolija, doduše sa Ibrom u startnoj postavi, osvojili su za vikend bodove na vrućem gostovanju na Sardiniji i pobedom nad Kaljarijem od 0:2 najavili izlazak iz krize koja je, ruku na srce, počela i pre početka sezone.

Pjontek je postigao četvrti, Kastiljeho prvi, a Ernandez peti pogodak u prvenstvu i Kupu.

Odličnu partiju u veznom redu Milana pružio je tandem Ismael Benaser/ Rade Krunić. Pioli je tokom utakmice zamenio bočne vezne igrače, strelca Kastiljeha i Đakoma Bonaventuru umesto kojih su zaigrali Suso i Paketa.

Trener gostiju Leonardo Simplići na tri gola razlike izveo je štopera Nenada Tomovića iz igre, a ubrzo i nekadašnjeg krilnog napadača Partizana, Marka Jankovića. Međutim, te promene nisu donele ništa dobro poslednjeplasiranom timu Serije A sa osvojenih 12 bodova iz 19 kola.

Milan za vikend dočekuje Udineze na "San Siru", isti tim koji će ove srede uveče gostovati Juventusu u pretposlednjem meču osmine finala Kupa. Poslednji je zakazan za četvrtak, kada će se nadigravati Parma i Roma i tada će ujedno biti formiran i poslednji par četvrtfinala.

Trofej brani Lacio, koji je pobedom od 2:0 nad Atalantom na "Olimpiku" prekinuo četvorogodišnju dominaciju Juventusa - rekordera po broju trofeja u 77 godina starom takmičenju.

Milan: Donaruma – Konti, Kjaer (od 82. Gabija), Romanjoli, Ernandez – Kastiljeho (od 63. Suso), Krunić, Benaser, Bonaventura (od 75. Paketa) – Rebić, Pjontek.

SPAL: Beriša - Tomović (od 65. Salamon), Vikari, Igor - Murgija, Janković (od 72. Valoti), Dabo (od 86. Zanketa), Strefeca, Tunjov - Paloski, Flokari.

Parma/Roma – Juventus/Udineze

U polufinalu se igraju dva meča (12. februar - 4. mart), a finale je zakazano za 13. maj na "Olimpiku" u Rimu.