Sjajna predstava Majorkinih fudbalera i iznenađujuće ubedljiv poraz Valensije.

Majorkino poluvreme iz snova za potop Valensije na Balearima!

Utakmicu sezone odigrali su domaći fudbaleri i to kada se malo ko tome nadao.

Pljusak je ove nedelje zalio Balearska ostrva, što je bio i glavni razlog loše posete na stadionu, ali to nije demoralisalo domaće fudbalere.

Sjanom partijom u prvom delu utakmice, Majorka je već do odlaska na odmor vodila 3:0, a u nastavku je postigla još jedan gol. Na kraju:

Majorka - Valensija 4:1.

Seriju golova otvorio je Antonio Railjo u 7. minutu, kada je potpuno zaboravljen od igrača gostujućeg tima precizno šutirao glavom na centaršut Salva Sevilje iz Prekida.

U 23. minutu bilo je 2:0, pošto je Ante Budimir skrenuo u gol loptu posle šuta Danija Rodrigeza.

Hrvatski napadač bio je jedan od najboljih u domaćem timu, a nagrada za odličnu prartiju stigla je u vidu još jednog pogotka. Igrao se 41. minut kada je posle lepe akcije sa Seviljom još bolje šutirao iskosa po levoj strani u dalji ugao.

Posao igračima Majorke olakšao je kapiten Valensije, Dani Pareho, kada je u 51. minutu dobio drugi žuti karton. Zbog ovog isključenja neće biti u prilici da pomogne ekipi protiv Barselone u sledećem kolu.

Brojčanu nadmoć domaćini su iskoristili da neutrališu pokušaje Valensije, ali i za četvrti gol. Ono što nije uspeo u prvom poluvremenu, Dani Rodrigez jeste u 79. minutu, posle snažnog udarca sa distance.

Utešni pogodak za goste, bitan jedino zbog toga što su nastavili seriju da u svakoj utakmici Primere ove sezone makar jednom zatresu protivničku mrežu, postigao je Feran Tores u 82. minutu.

Valensija je ovim porazom zastala u borbi za izlazak na međunarodnu scenu, dok je Majorka isplivala iz opasne zone.