Holand je čudo od igrača, čuvajte se "orlovi": Borusija odrala "jarčeve"!

Izvor mondo.ba

Nakon što je "het-trikom" potopio Augzburg u prošlom kolu, Norvežanin je u petak sa dva gola dokusurio Keln.

Izvor: Lars Baron/Bongarts

"Milioneri" su glatko stigli do pobede nad Kelnom na otvaranju 19. kola Bundeslige i ponovo stigli do treće pozicije, ali ponovo je vest dana u Bundesligi mladi norveški napadač Erling Holand!

BORUSIJA DORTMUND - KELN 5:1 (2:0)
/Gerero 1, Rojs 30, Sančo 48, Holand 77, 87 - Ut 65/

Holand je postigao dva gola za 20-ak minuta provedenih na "Vestfalenu" čime je ušao u istoriju Bundeslige kao JEDINI igrač sa PET golova iz samo dve utakmice. Efektivno gledano, proveo je manje od sata na terenu!

Ali, krenimo redom...

"Jarčevi" su poklekli već u 51. sekundi utakmice na "Vestfalenu", gde je Džejdon Sančo uknjižio svoju 11. asistenciju u prvenstvu, serviravši loptu za Rafaela Gerera, koji je iz prve pogodio mrežu udarcem sa desetak metara - 1:0.

Golmana gostiju pomazila je sreća nešto kasnije nakon što ga je Mats Humels već savladao udarcem glavom, ali je "jarčeve" spasila prečka.

Ipak, Humels je u 30. minutu upisao asistenciju! Poslao je dugačku loptu prema Marku Rojsu, koji je izbegao ofsajd i našao se sam ispred golmana Horna, a takve šanse ne propušta kapiten "milionera" - 2:0.

Sančo na samom početku drugog poluvremena koristi novu šansa, kada je nakon akcije Rojsa poslao loptu pod prečku i uknjižio svoju 11. "recku" u sezoni - 3:0.

Engleski fudbaler je prvi strelac "milionera" sa golom više od Rojsa, takođe je sa 19 godina i 305 dana najmlađi igrač u istoriji Bundeslige koji je postigao 24 gola.

Keln je u 65. minutu uspeo da smanji rezultat pogotkom Marka Uta, ali nije uspio da izbegne 11. poraz kojim je prekinuo seriju od četiri vezana trijumfa.

Ono što je na susretu u Dortmundu najviše zanimalo srpsku javnost bio je nastup Erlinga Holanda, mladog napadača iz Norveške, koja je protivnik "orlova" u baražu Lige nacija za plasman na EURO 2020.

Međutim, strateg "milionera" Lusijen Favr je držao Norvežanina na klupi uprkos njegovoj maestralnoj partiji u Augzburgu, gde je na svom debiju u drugom poluvremenu zabeležio het-trik.

Holand je ušao u igru umesto Azara u 67. minutu i samo mu je trebalo 10 minuta da se ponovo upiše u strelce - 4:1.

Još lepši pogodak postigao je u 87. minutu kada je iskosa iz "mrtvog" ugla pogodio mrežu za njegov peti pogodak u dve utakmice.

Izvor: Dean Mouhtaropoulos/Bongarts