Zvezdin trener kombinovao taktiku, iskoristio dve postave i video šta u ovom trenutku bolje "radi". Željko Gavrić bio veoma zapažen.

Nervozno je trener Crvene zvezde Dejan Stanković šetao kraj aut linije dok je njegov tim igrao na momente napet, ali sve vreme borben test meč protiv rivala iz Poljske.

U prvoj proveri njegovog tima u Beleku, konačan rezultat bio je:

Crvena zvezda - Arka Gdinja 3:2 (1:2)

Sva tri gola Beograđani su dali posle prekida, ali su u tim situacijama i dva puta vadili loptu iz mreže.

Štoper Miloš Degenek doneo je u 15 .minutu iz peterca doneo prednost šampionu Srbije 1:0, ali su Poljaci do poluvremena preokrenuli i stekli 2:1.

Najpre je Milan Pavkov loše reagovao pri izjednačujućem golu Damjana Zbozijena u 24. minutu, a onda je Milan Borjan uoči pauze vikao na saigrače. Iskusni čuvar mreže odbranio je penal koji je "jeftino" skrivio napadač Nikola Krstović, ali defanzivni Zvezde nisu ispratili loptu koju je Holanđanin Fabijan Serarens poslao u mrežu za vođstvo Poljaka.

Stanković je potom promenio kompletnu postavu, uveo sa klupe energične Veljka Nikola i Željka Gavrića, a Zvezda je preokrenula na sličan način kao i Arka.

Poljaci su u 62. minutu postigli autogol posle Gavrićevog kornera za novo izjednačenje - 2:2, a konačnih 3:2 postavio je Aleksa Vukanović u 74, jer je odlično ispratio "pročitani" šut Ričmonda Boaćija iz jedanaesterca, koji je iznudio Tomane.

Sve golove pogledajte u sekciji "Razvoj događaja".

Zvezdin sastav u prvom delu (4-4-2): Borjan - Gajić, Denegek, Milunović, Rodić - Vulić, Ivanić, Ben, Garsija - Krstović, Pavkov.

Zvezdin sastav u drugom delu (3-4-3): Vasiljević - Gobeljić, Babić, Pankov - Petrović, Nikolić, Simić, Gavrić - Vukanović,Tomane, Boaći.

Nakon duela protiv Arke, Zvezda će odigrati još pet kontrolnih utakmica u Turskoj: 29. januara protiv Vardara iz Skoplja u 15.30, 1. februara protiv Ludogoreca u 17, dan kasnije protiv Celja u 15.30, a 5. februara protiv Dunajske Strede u 15 i 6. februara protiv Aktobea u 15 časova.

17:20

- kraj utakmice, pobeda Zvezde 3:2 -

17:10

Crveno-beli ponovo vode, 3:2!

Tomane je iznudio penal u 74. minutu, jer je golman Arke zakasnio u duel i srušio ga rukama.

Penal je izveo Ričmond Boaći, čuvar mreže Poljaka mu je "skinuo" šut, ali je na loptu dotrčao Aleksa Vukanović i pogodio za 3:2.

Sada je Zvezda dala gol slično kao Arka pre poluvremena.

Pogledajte:

Ovako je Zvezda preokrenula:

Pogledajte gol iz boljeg ugla.

16:56

Zvezda izjednačuje - 2:2! Opet posle kornera

Ponovo je nerešeno.

Crveno-beli su izjednačili u 63. minutu, na sličan način na koji su postigli gol u prvom delu.

Centaršut iz kornera i autogol nekog od igrača Arke za 2:2.

Pogledajte.

16:39

Stanković potpuno promenio tim za nastavak

Za Zvezdu će u drugom delu igrati:

Vasiljević - Gobeljić, Babić, Pankov, Petrović - Nikolić, Simić, Vukanović, Gavrić - Tomane, Boaći.

16:27

Preokret Arke iz penala - 2:1 za Poljake

Arka odlazi na poluvreme sa vođstvom. Nikola Krstović je suviše jeftino napravio penal koji su Poljaci iskoristili "iz druge".

Borjan je odbranio prvi šut Serarensa, ali ne i drugi.

Zbog loše reakcije defanzive, golman se ljutio na saigrače, jer su dozvolili da igrač Arke bude najbliži lopti.

Pogledajte penal i gol.

16:04

Arka je brzo izjednačila - 1:1

Kako je dala, Zvezda je i primila gol - posle kornera.

Na centaršut sa desne strane najbolje je reagovao Zbožen i kaznio lošu reakciju odbrane crveno-belih.

Pogledajte izjednačujući gol iz 25. minuta.

15:56

Ben ne koristi veliku priliku

Bila je to lepa akcija crveno-belih u 21. minutu.

Lopta je krenula iz zadnje linije, a Garsija je sa desnog boka poslao u peterac, tačno ispred El Fardu Bena, ali napadač sa Komora nije bio priseban u velikoj šansi.

Rezultat je ostao 1:0.

15:51

Zvezda vodi 1:0! Degenek!

Vulić je centrirao iz kornera, a štoper crveno-belih bio je na pravom mestu u petercu.

Prvi gol Zvezde u Turskoj "pao" je posle prekida.

Pogledajte.

15:49

Prva šansa za Zvezdu - Krstovićev šut

Crnogorski napadač dobio je loptu od Mirka Ivanića, dotrčao sa njom do desetak metara od gola i šutirao snažno u golmana,

15:43

U ekipi nije ni Jovančić

I vezista crveno-belih nije deo sastava za ovaj test. Razlog je prehlada.

15:40

Žestoki startovi Arke

U dve situacije igrači Zvezde žalili su se na povrede posle grubih startova Poljaka.

Najpre je na zemlji ostao štoper Nemanja Milunović, a potom i napadač Milan Pavkovo, nakon što ga je defanzivac rivala nagazio po stopalu.