Poraz Partizana u Dohi: Nije sve sjajno, ima razloga i za brigu

Posle tri pobede i jednog remija, fudbaleri Partizana doživeli su prvi poraz na zimskim pripremama. Rostov bolji od crno-belih u 2. kolu Premijer kupa u Dohi.

Poraz i otrežnjenje u pravom momentu!

Partizan protiv Rostova nije uspeo da reprizira igru od subote, kada je nadigrao moskovsku Lokomotivu i pobedio je posle boljeg izvođenje penala (4:2). I u regularnom delu utakmice "parni valjak" je bio bolji, stvorio niz prilika, ali je izostala realizacija.

Protiv trećeplasiranog tima Rusije, u 2. kolu Premijer kupa u Dohi, crno-beli su bili daleko bezopasniji i, čini se, mnogo manje agresivniji. Rostov je uglavnom kontrolisao dešavanja na terenu i zasluženo pobedio 3:1 (1:0).

Trener Savo Milošević poprilično je izmašeo karte oko sastava, a takvu odluku je donekle uslovila i bolest Bojana Ostojića. Štoper Partizana već nekoliko dana ne trenira zbog virusa. Nije igrao ni Zoran Tošić... Strateg Beograđana odlučio se za sledeću startnu postavu:

Igrali su još: Popović, L. Pavlović, Smiljanić, Cucin, Lakčević, Zdjelar i Sadik.

Do 32. minuta nije bilo prilika, Rostov je imao blagu terensku inicijativu, ali je odbrana crno-belih lako izlazila na kraj sa napadačima ruske ekipe. Sve se promenilo posle kardinalne greške Vladimira Stojkovića. Iskusni golman krenuo je na centaršut upućen sa leve strane, ali je zakasio, što je Pavelu Mamajevu omogućilo da sa "druge stative" neometan zatrese mrežu.

Aleksandar Dolgov je povisio na 2:0 u 57. minutu, posle još jedne greške odbrane crno-belih, ovaj put zadnje linije i neuspele ofsajd zamke Strahinje Pavlovića.

Lako su defanzivci Partizana omogućili i Elduru Šomurodovu da postigne gol u 73. minutu. Ostao je sam u srcu kaznenog prostora i glavom posle ubačene lopte sa desne strane matirao Aleksandra Popovića, koji je zamenio Stojkovića u drugom poluvremenu.

Umar Sadik je uneo živost u napad Partizana i upravo je Nigerijac bio strelac počasnog gola iz penala u 87. minutu.

Miloševića, pored pada koncentracije u odbrani i grešaka koje se za ovaj deo priprema, ipak, mogu tolerisati, treba da brine i nedostatak želje i ideje u fazi napada, što je na prethodnim utakmicama bilo vrlo izraženo u igri drugoplasiranog tima Superlige Srbije.

Ako je nakon poslednja dva meča imao razloga da hvali i bude zadovoljan, ovaj put će trener Partizana morati da kritikuje.

Partizan naredni meč na pripremema igra u subotu protiv Spartaka iz Moskve.

17:52

KRAJ! Partizan je izgubio od Rostova 1:3!

17:47

Sadik smanjio iz penala!

Umar Sadik iskoristio je penal u 87. minutu i smanjio prednost Rostova.

17:34

GOOOL! 73. minut

Partizan je primio još jedan gol. Lep centaršuta sa desne strane i gol Šomorodova glavom!

17:30

Umar Sadik napustio teren...

Nadamo se preventivno i da nije u pitanju teža povreda. Dobio je Nigerijac udarac u 70. minutu.

Vratio se najbolji strelac Partizana...

17:24

Vrlo lepo... I nove izmene u Partizanu

Lazar Pavlović je u 53. minutu pokušao da lobuje golmana Rostova sa preko 50 metara. Lopta je išla pod prečku, ali je oprezan bio golman Rostova. Bojana Matića je zamenio Umar Sadik, izašao je Strahinja Pavlović, ušao je Saša Zdjelar.

17:19

Loša reakcija odbrane - 2:0 za Ruse

Rusi su duplirali prednost

Vujačić je pokušao da spreči asistenciju Mamajeva, ostavio za sobom rupu u sredini odbrane, a Strahinja Pavlović je najpre pravio ofsajd zamku, pa gledao kako lopta prolazi pored njega - do strelca.

Gol je postigao Aleksandar Dolgov, u 57. minutu.

Pre i posle gola, Milošević je nastavio da menja ekipu, pa su na terenu sada i Luka Cucin umesto Nemanje Miletića i Nikola Lakčević umesto Lazara Markovića.

17:06

Promene među crno-belima u nastavku

Lazar Pavlović ulazi u igru zajedno sa novim kapitenom, Milanom Smiljanićem.

Oni su na terenu umesto Sejdube Sume i Bibrasa Natha.

Takođe, iz igre je izašao i Vladimir Stojković, a umesto njega je ušao Aleksandar Popović.

16:49

- poluvreme -

16:47

Još jedan udarac Rostova - sa distance

Lopta je sada preletela preko prečke golmana Vladimira Stojkovića.

U toku je 44. minut i bliži se odmor ekipa Sava Miloševića i Valerija Karpina.

16:36

GOOOL! 32.minut

Rostov vodi posle velike greške Vladimira Stojkovića. Krenuo je golman Partizana na centaršut sa leve strane, pokušao je da izboksuje loptu, ali je bio kratak. Pavel Mamajev je ostao sam na "drugoj stativi" i nije mu bilo teško da pošalje loptu pored Vujačića u gol. Pogodak Rostova definitivno ide na dušu prvog golmana crno-belih.

16:30

28. minut

Veliki pritisak Rostova, ali odbrana Partizana bez većih problema izlazi na kraj sa upornim Rusima.

16:28

25. minut

I dalje je bez golova u Dohi. Trener Rostova Valerij Karpin morao je da izvrši prinudnu izmenu, jer je zbog povrede teren napustio Matijas Norman.

16:14

12. minut

Nema ozbiljnih prilika u Dohi. Prilično izjednačena igra dva tima...

16:08

5. minut

Bibras Natho je šutirao sa 20 metara, ali nije bio precizan. Bio je to prvi konkretan šut na meču.

16:04

Utakmica je počela...

16:04

Sastav Partizana:

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Pavlović, Vujačić - Brežančić - Šćekić, Natho - Marković, Suma, Asano - Matić.

Trener Savo Milošević izvršio je nekoliko izmena u odnosu na prethodni meč sa Lokomotivom, u timu nema zbog virusa Bojana Ostojića. Danas su starteri Vujačić, Šćekić, Marković i Matić, svi oni dobili su priliku u drugom delu protiv "mašinovođa".

• Rostov se nalazi na trećem mestu u Premijer ligi Rusije.
  • Partizan je na drugom mestu Superlige Srbije.