"Boginja" ne prašta kiks "vučici": Trijumf u Firenci nakon 27 godina

Izvor mondo.ba

Gasperinijev tim iskoristio je sinoćnji poraz direktnog konkurenta u borbi za Ligu šampiona

U prvom meču subotnjeg programa Serije A, Atalanta je gostovala Fiorentini i trijumfom na ''vrućem'' gostovanju napravila značajan korak ka ostvarenju primarnog cilja – novom plasmanu u evropsku elitu:

FIORENTINA - ATALANTA 1:2 (1:0)
/
Kijeza 32 – Zapata 49, Malinovsi 72/

''Boginja'' je tako upisala prvi trijumf na stadionu ''Artemio Franki'' još od 1993. godine!

Punih 27 godina bilo je potrebno da jedna generacija ''nerazura'' iz Bergama dođe do pobede u Firenci, a od tada pa sve do danas zabeleženo je sedam remija i 11 pobeda Fiorentine.

Međutim, mnogo važnije za sve navijače Atalante je to da su njihovi ljubimci uspeli da kazne sinoćnji kiks Rome na ''Olimpiku'' u duelu sa Bolonjom (2:3) i ''vučici'', glavnom rivalu u borbi za plasman u Ligu šampiona naredne sezone, odmaknu na tri boda pred direktni okršaj u Bergamu u narednom kolu.

Fiorentina je svoju prvu pravu šansu iskoristila i došla do prednosti. Marko Benasi je u 32. minutu centrirao sa desne strane, Hoze Palomino se ponadao da je otklonio opasnost ispred svog gola, ali je na njegovu i žalost svoje ekipe loptu poslao do Federika Kijeze, koji je imao dovoljno vremena da se namesti i uputi neodbranjiv udarac.

Ipak, u drugom poluvremenu – druga priča.

U čemu nije uspeo Pašalić, jesu Duvan Zapata i Ruslan Malinovski, za rezultatski preokret u Firenci.

Papu Gomez je nakon samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu izbegao ofsajd zamku i odigrao povratnu loptu za Kolumbijca koji nije imao toliko težak posao da poentira, a potom je u 72. minutu Ruslan Malinovski povukao kratko jednu loptu nakon Gomezovog pasa i sa distance pogodio donji levi ugao gola domaćih.

Ovom pobedom se Atalanta izdvojila na četvrtom mestu, uz tri boda više od Rome koju dočekuje u narednom kolu. Sa druge strane, Fiorentina je na 14. stepeniku, ali joj, bar za sada, još uvek ne preti borba za opstanak, s obzirom na to da prvi tim ispod crte, Đenova, ima devet bodova manje.