“Fenjeraš” otkinuo bod Šalkeu, Verder tone ka “Cvajti”

Izvor mondo.ba

Ako je remi Šalkea protiv Paderborna “kiks”, šta tek reći za poraze Herte od Majnca i Verdera od Union Berlina kod kuće?

Izvor: Andreas Gora/DPA

Subotnji mečevi Bundeslige doneli su zanimljive rezultate koji će vise uticati na borbu za opstanak, nego za sami vrh tabele.

Šalke je protiv Paderborna trebao da upiše važne bodove u borbi za Evropu, ali je “fenjeraš” izvukao remi 1:1 i osvojio ogroman bod u Gelzenkirhenu. U isto vreme, neprijatno su iznenadili Herta protiv Majnca (1:3) i Verder protiv Union Berlina (0:2).

Čitavih sat vremena mučio se Šalke u Gelzenkirhenu, da bi mu “džoker” s klupe, Ahmet Kutuču golom u 63. minutu doneo prednost 1:0.

Lepim pogotkom kroz noge jednom defanzivcu doveo je Šalke u vođstvo, ali je njegova ekipa ispustila prednost desetak minuta prije kraja, kada je Gjasula izjednačio na 1:1.

Šalke je posle trećeg meča bez pobede na petom mestu sa 35 bodova, odnosno četiri manje od dve Borusije koje imaju i utakmicu manje.

Ako je remi Šalkea kiks šta tek reći za poraz 1:3 Herte od Majnca, direktnog konkurenta u borbi za opstanak?

Jirgen Klinsman je uspeo da prodrma ekipu nakon preuzimanja Herte krajem novembra, ali je u poslednja četiri meča upisao samo jedan trijumf i klub iz Berlina ponovo je opasno blizu zone ispadanja.

Koban za Hertu ove subote bio je Kvaizon, koji je golom iz penala u 94. minutu kompletirao het-trik.

Ništa bolje nije prošao ni Verder kod kuće protiv  novajlije Union Berlina, koji je još jednom dokazao da je tvrd orah.

Srpski reprezentativac Miloš Veljović sa klupe je posmatrao debakl svog tima 0:2 nakon kojeg je ekipa iz Bremena ostala na pretposlednjem mestu sa 17 osvojenih bodova. Za goste, koji su se primakli sredini tabele, čitav susret je odigrao Neven Subotić.

Još jedan tim koji se grčevito bori za opstanak, Fortuna iz Dizeldorfa, uspeo je danas da osvoji bod. Oni su na gostovanju Volfsburgu odigrali 1:1, a susret je pored dva gola obeležio i crveni karton. Marin Pongračić, bivši fudbaler Salcburga, ranije je otišao na tuširanje.