"Kao ozeblo sunce": Superliga se vratila, Banjac prvi strelac u 2020!

Izvor mondo.rs

Remijem u malom vojvođanskom derbiju nastavljeno je fudbalsko prvenstvo, koje u vrhu liste strelaca ima dvojicu napadača TSC iz Bačke Topole: Lukića i Silađija.

Prizivali smo je, vratila se.

Fudbalska Superliga - najavljena u četiri "toma" na našem portalu - nastavljena je ove sunčane i hladne subote malim vojvođanskim derbijem u kom nije bilo pobednika.

Domaćin je poveo, gost izjednačio u meču 21. kola koji je označio kraj dvomesečne zimske pauze: Inđija - TSC Bačka Topola 1:1 (0:0).

Sat i po kasnije, na Banovom brdu u Beogradu počela je druga utakmica subotnjeg programa, koju pratimo UŽIVO.

09 Vladimir Silađi (TSC)

Aleksandar Janjić, koji je krajem oktobra nasledio seriju od sedam poraza od Srđana Blagojevića i uspeo da je prekine tek iz petog pokušaja na klupi zeleno-belih, napravio je ofanzivnu izmenu na poluvremenu i umesto Milana Janjića poslao na teren novajliju iz Voždovca, Stefana Purtića.

Sa 21-godišnjim vezistom u sredini, Inđija je zaigrala organizovanije u drugom poluvremenu i stigla do vođstva u 54. minutu kada je Mihajlo Banjac postigao superligaški "prvenac" posle pet pogodaka u Prvoj ligi Srbije.

Zajedno sa Sremcima, u Superligu se prošle sezone plasirao i TSC, koji je jesenas beležio izvanredne rezultate uživajući u malom golgeterskom rivalstvu između Nenada Lukića i Vladimira Silađija, strelaca 19 golova u prvom delu šampionata.

Gde je stao u decembru, tandem napadača koji forsira trener Zoltan Sabo nastavio je ovog proleća. Deset minuta posle vođstva domaćih Silađi je postigao deveti prvenstveni pogodak i pojačao gužvu u vrhu liste strelaca, na kojoj pred derbi sa Partizanom kod kuće u narednom kolu zaostaje dva gola za klupskim kolegom.

Silađi je bio strelac i na zatvaranju prvog dela šampionata u pobedi nad Vojvodinom od 2:0.

Ukoliko želite da učestvujete u anketi posetite Mondo Pređi na sajt

Inđija: Preković - Cucin, Čermelj, Mihajlov, M. Ilić - Vidić (od 75. Jovanović), Janjić (od 46. Purtić), Banjac - B. Ilić, Marković, Bastajić (od 69. Milosavljev).

TSC: Filipović - Varga, Antonić, Babić, Ponjević - Arsenijević (od 71. Đurić), Tomanović, Milićević, Zec (od 86. Galić) - Silađi, Lukić.

Inđija je prošle sezone u drugoligaškoj konkurenciji bila ubedljiva protiv rivala sa severa, ali je od pobede 4:0 kod kuće izgubila naredne tri utakmice u Bačkoj Topoli, prošle i ove sezone: 2:1, 1‚:0, 2:0.

Janjićev tim u narednom kolu putuje u Novi Sad na još jedan pokrajinski derbi, ali ovog puta protiv direktnog rivala u borbi za opstanak, Proletera. Posle serije od 11 vezanih poraza, započete još 17. avgusta posle pobede nad Radnikom od 2:1, skor Inđije u poslednjih pet superligaških utakmica je 2-2-1.

Trener domaćih reagovao je na izjednačenje uvođenjem veterana, 33-godišnjeg napadača Vladana Milosavljeva, ali ekipa s njim u napadu uz Branu Ilića i Miroslava Markovića nije uspela da povrati vođstvo.