Vreme Dušana Vlahovića je već došlo: Još DVA gola srpskog bisera u Seriji A

Džejdon Sančo (Borusija Dortmund) - 13
Erling Braut Holand (Borusija Dortmund) - osam golova
Dušan Vlahović (Fiorentina) - ŠEST!
Dejan Kuluševski (Parma) - pet.

Sjajni srpski centarfor postao je tek četvrti igrač rođen 2000. godine koji je dao bar pet pogodaka u nekoj od "Liga petice". U nedeljnom meču protiv Sampdorije ušao je u to elitno društvo jer je dao dva pogotka, u ubedljivoj pobedi svog tima u Đenovi:

Sampdorija - Fiorentina 1:5 (0:3)

Prvi gol na utakmici, a sedmi seniorski ove sezone, Vlahović je postigao u 18. minutu, da ispiše na semaforu rezultat 0:2 iz jedanaesterca.

Svoj drugi pogodak dao je u 57. minutu, sačekavši na ivici peterca odbijenu loptu posle odbrane golmana domaćih Emila Audera. Tim potezom, mladi srpski špic postavio je rezultat 0:4 i potvrdio ubedljiv trijumf Viole.

Iako je vezista Fiorentine Milan Badelj isključen uoči poluvremena, to nije uticalo na tok utakmice u kojoj je dvostruki strelac gostiju bio i Federiko Kijeza.

Reprezentativac Italije tako je sa sjajnim Dušanom obeležio utakmicu u kojoj je nekadašnji igrač Partizana još jednom potvrdio da je ovo sezona u kojoj je definitivno stigao na najveću scenu. U Seriji A je postigao šest golova, u Kupu Italije još dva, a u Primaveri jedan.

Najbolje tek sledi od napadača koji jesenas nije bio pozvan u mladu reprezentaciju Srbije.