Očajni Partizan iz penala u nadoknadi do boda: Senta i dalje neosvojena!

TSC je vodio do same završnice, ali su ostali bez velikog trijumfa posle preciznog jedanaesterca Bibasa Natha.

Loša partija Partizana. Senta je ostala neosvojena, a TSC nastavlja da "pokazuje zube" protiv svakog tima. Sada je još jednom Partizana "polomio zube" o ekipu sa severa Srbije, pošto je posle jesenjih 1:1 sada i prolećni okršaj završen istim rezultatom

TSC - PARTIZAN 1:1 (0:0)
/Silađi 68 - Natho pen. 91/

TSC je hrabrom igrom u potpunosti zaslužio ne samo ovakav ishod, već verovatno i više, pošto su gosti iz Beograda prikazali lošu partiju u gotovo svim segmentima igre.

Bili su jalovi i neubedljivi, bez prave kreacije, a glavna razlika u odnosu na jesen je ta što su tada i kada su "prosipali" bodove makar stvarali prilike i bili konstantna pretnja. Tada su ti rezultati više bili posledica slabe koncentracoje i realizacije, što se za danas ne može reći. Naprotiv!

Ovog popodneva kao da je TSC olako uspevao da zaustavi sve napade Partizana, a Zoltan Sabo je to ostvario sa svojim timom iako je igrao sa dvojicom napadača.

Upravo mu je taj tandem Vladimir Silađi - Nenad Lukić doneo prednost. Silađi je asistirao za Lukića, ovaj u odličnoj šansi bio zaustavljen od strane golmana Partizana, da bi odbijenu loptu iskoristio Silađi da postigne 10. gol u Superligi.

Bio je to gol koji je pomalo "visio u vazduhu", pre svega jer je Silađi u nekoliko navrata u prvom poluvremenu bežao odbrani crno-belih i on bio taj koji je najviše pretio.

Partizan je tokom čitavog meča delovao daleko lošije nego na Premijer kupu u Dohi. Visoko postavljena odbrana je dosta puta uspevala da se spasi nezgodnih situacija ofsajd zamkama, dok je napad bio izuzetno neubedljiv.

Umar Sadik je imao par polušansi koje je protraćio, dok je Zoran Tošić posle odlične partije protiv Radnika sada ponovo bio neprimetan.

Na kraju se sve završilo nesretno po domaće, jer je Partizan dobio jedanaesterac u 90. minutu posle velike gužve u šesnaestercu. Bibas Natho ga je materijalizovao i crno-beli jesu izbegli poraz, ali ih to neće uopšte utešiti.

Ako je nekada nada za kakvu-takvu šampionsku trku i postojala, sada je jasno da od nje neće biti ništa...

/Ben 18, Gobeljić 66/

Tabela: Crvena zvezda 61, Partizan 48, Vojvodina 45, Čukarički 40, Bačka Topola 38, Radnički 36, Voždovac 35, Spartak 32, Mladost 31, Napredak 25, Proleter 23, Javor 21, Radnik 20, Inđija 15, Rad 14, Mačva 12.

Nathooooo, 1:1!

Izraelac je ponovo siguran sa "bele tačke", a u 91. minutu donosi izjednačenje Partizanu!

Igra se pet minuta nadoknade, a domaća publika je nezadovoljna odlukom sudije da pokaže na penal u onoj situaciji posle kornera crno-belih.

17:49

PENAL ZA PARTIZAN

Guža, gužva, sudija pokazuje na jedanaesterac posle jednog kornera crno-belih. Dosta guranja je tamo bilo...

Međutim, ne deluje da je ovo baš bilo nešto što se tako često svira. Uskoro ćemo sve pregledati na video snimku.

17:47

Vreme "curi"...

TSC obavlja odličan posao u usporavanju igre, a neretko uspevaju i da drže posed na polovini Partizana.

Ekipa Sava Miloševića ima tek nešto više od pet minuta da se makar spasu poraza.

17:40

Nova promena u timu Partizana

Nikola Lakčević ulazi umesto Filipa Stevanovića, koji je možda najviše stvari i stvorio na ovom meču među gostujućim igračima.

Igra se 81. minut.

17:36

Evo kako je TSC stigao do vođstva

Vladimir Silađi je bio strelac posle šuta Nenada Lukića i odbrane Vladimira Stojkovića!

17:34

Menja Savo Milošević

Bojan Matić je od 74. minuta u igri i to umesto Umara Sadika.

Da vidimo hoće li on biti "džoker" Sava Miloševića i šta on može da donese timu koji juri rezultat.

17:33

Moraće Partizan dosta bolje od ovoga

Pokušavaju sada da budu malo aktivniji u napadu, ali i dalje ne uspevaju da odgovore na neki ozbiljniji način.

Još oko 20 minuta do kraja meča, TSC vodi 1:0.

17:28

TSC vodi 1:0!

Pretio je Vladimir Silađi, pretio i na kraju uspeo da postigne gol!

Uposlio je prvo Nenada Lukića, ovaj je bio u sjajnoj šansi koju Stojković uspeva da pročita, ali odbitak ide na nogu Silađiju, koji postiže 10. gol u Superligi ove sezone!

17:24

64' - Sada Sadik preko gola!

Kao da se malo bude igrači Partizana, ali udarac Sadika sa desne strane odlazi dosta preko gola, nakon dodavanja Sume.

Ipak, nije to bila baš onakva prilika kakvu je ranije imao Stevanović. Ostaje 0:0.

17:23

62' - Stevanoviiiiiić... odlična šansa!

Imao je mladi fudbaler jedan na jedan sa svojim čuvarom, opet je "prodao biciklicu" i stvorio sebi prostor iskosa sa leve strane, ali njegov udarac levom nogom sa oko 7-8 metara iako snažan odlazi preko prečke.

Ovo je bila najbolja šansa Partizana na meču.

17:21

60' - Opet preti SilađI!

Drugi šut u okvir gola Partizana i ponovo je Vladimir Silađi taj koji je šutirao. Oprobao je udarac iz polukontre, iskosa sa oko 20 metara, nezgodno je lopta odskočila ispred Vladimira Stojkovića, ali golman crno-belih uspeva da je telom odbije i tako odbrani svoj gol.

17:16

53' - Sadik nenadano u šansi...

Napao je Sadik Antonića posle duge lopte Uroševića, defanzivac TSC-a je pokušao da izbije loptu, ali se ona odbila o grudi Nigerijca, pritom dobivši time "pas u prostor", ali napadač Partizana ne stiže na vreme jer golman domaćih pravovremeno istrčava i uspeva da uhvati loptu tik ispred njega.

17:13

Žuti karton Zdjelaru

Hteo je Saša Zdjelar da se zagradi u jednom duelu na sredini terena, ali je zahvatio kramponima i nogu Nenada Lukića, pa je sudija morao da mu pokaže javnu opomenu.

17:11

Čak 10 ofsajda TSC-a

Visoko postavljena odbrana Partizana kombinovana sa agresivnim napadom domaćih rezultirala je da već do 50. minuta vidimo 10 ofsajd pozicija igrača TSC-a.

Nekada nam se čini da je više ofsajda nego faulova na ovom meču.

17:05

Meč je nastavljen, hoćemo golove

Nije bilo promena u poluvremenu, ali nadamo se da će biti promena po pitanju broja postignutih golova.

16:49

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Nije bilo previše sadržajno poluvreme, uglavnom su oba tima imala određene poluprilike, ali nijednu pravu, izglednu.

Ne izgleda Partizan kao da ima previše ideja u napadu, dok TSC pokazuje hrabru igru i željni su da napadnu hitrim kontrama.

Bez golova u prvih 45 minuta - 0:0.

16:45

40' - Sadiiiiik... slabo DVA puta!

Odličan potez mladog Stevanovića na levom boku Partizana, kada je "biciklicom" prevario svog čuvara, potom je centrirao, ali na njegov visok centaršut Umar Sadik uspeva tek da slabo zahvati glavom i njegov udarac stoga nije opasan.

Već u sledećem napadu, Sadik je ponovo u prilici, uspeva da kretnjom iskoristi pas u prostor, ali ne i da materijalizuje šansu. Hteo je da doda loptu Sumi, ali posle svega TSC uspeva da se odbrani.

16:38

35' - Silađi sada dobija i javnu opomenu

Bojan Ostojić moŽda jeste zaradio žuti karton na ovom meču, ali je sada i "iznudio" jedan kod rivala. U borbi za loptu Silađi je bio neoprezan i "otvorenim đonom" je udario Ostojića negde u predeli skočnog zgloba.

Jasna odluka sudije.

16:32

29' - Silađi opet pokušava...

Pored gola!

Napadač TSC-a voli da koristi svaki milimetar koji mu se pruži, to je i sada učinio u šesnaestercu crno-belih. Jeste bio okružen sa par defanzivaca crno-belih, ali njegov udarac na kraju prolazi pored desne stative Stojkovićevog gola.

16:31

28' - Sadik bez prilika

Nije ovo baš otvorena utakmica, dve obrane dobro funkcionišu do sada, a primetno je da napadač Partizana Umar Sadik do sada nije uspevao da stigne do prilika.

Kao da je malo "odsećen" od ostatka tima...

16:22

19' - Prvi žuti karton na meču

Dobio ga je Bojan Ostojić, nakon igranja rukom. Nije jasno koliko je tu zapravo bila njegova namera, ali to i nije važno. Dobija javnu opomenu, a nakon slobodnog udarca TSC ne uspeva da ozbiljnije zapreti.

16:16

14' - Suma nedovoljno brz

Kombinovao je Partizan na levoj strani, ubačena lopta Uroševića u šesnaesterac, ali nije stigao Sejduba Suma na vreme i Filipović reaguje ispred njega i izbija loptu otklanjavši opasnost.

16:12

9' - Opasno pred golom domaćih

Nakon faula Zeca nad Stevanovićem, Natho je iz dubine izveo slobodan udarac, a na drugoj stativi Umar Sadik za malo kasni.

Na kraju bez šuta Partizana u ovoj situaciji, ali da je Nigerijac uspeo da stigne do lopte, bila bi to odlična prilika za goste.

16:07

4' - Silađi šutira...

Moraće crno-beli da budu na oprezu, Silađi je sada pokušao udarcem sa oko 18 metara. Bio je to lak plen za Stojkovića, ali je u ovoj situaciji napadač TSC-a verovatno mogao da još malo povuče loptu napred i nađe se u još opasnijoj situaciji.

16:03

POČELA JE UTAKMICA

16:00

Bliži se početak

Lepo vreme u Senti, lepa i atmosfera, pa se nadamo da će i utakmica opravdati očekivanja.

15:38
Izvor: MONDO - ilustracija

15:33

TSC je spreman - sa DVA špica

Ostaje Zoltan Sabo veran svom uobičajenom sistemu sa dvojicom napadača, evo kako će to izgledati:

Što se tiče klupe za rezervne igrače, tamo će biti sledeća sedmorica fudbalera: Jorgić, Dmitrović, Galić, Mitrović, Đurić, Šinković, Kudrić.

15:25

Partizanovih 11, nema Asana

Savo Milošević nije mnogo menjao u odnosu na prošli vikend, ali primetno je par promena. Evo njegove 4-2-3-1 formacije.

U timu nema Takume Asana koji je prošlog vikenda imao problema sa povredom pa je i napustio meč, a njegovo je mesto zauzeo mladi Stevanović. Ovo su sedmorica igrača koji su na klupi za rezerve:

N. Stevanović, Vitas, Brežančić, Šćekić, Lakčević, L. Pavlović, Matić.

15:19

Dobrodošli u MONDO Live

Budite sa nama, od 16.00 časova pratimo utakmicu TSC - Partizan u okviru 22. kola Superlige Srbije.

• TSC: Filipović - Varga, Antonić, Babić - Tumbasević, Milićević, Duronjić, Zec, Arsenijević - Silađi, Lukić.

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević - Zdjelar, Natho - Tošić, Suma, F. Stevanović - Sadik.