Nemačka protiv Ditmara Hopa: NOVI prekid u Bundesligi!

Izvor mondo.ba

Zbog predsednika Hofenhajma i navijači Union Berlina izazvali su prekid utakmice sa Volfsburgom. Hop se pre toga našao na udaru pristalica Bajerna, Dortmunda i Kelna.

Izvor: Matthias Kern/Bongarts

/piše: Nebojša Šatara, Banjaluka - mondo.ba/

Nemačka protiv Ditmara Hopa!

Da je predsednik Hofenhajma u ovom trenutku najomraženija ličnost u zemlji, pokazala je i prva utakmica nedeljnog programa u Berlinu, u kojoj su - posle prekida - rivali iz sredine tabele pobedili bodove.

Zadovoljniji će svakako biti "vukovi", koji su gubili dva gola razlike u prestonici i vratili bod u Folksvagenov grad; Union - Volfsburg 2:2 (1:0)!

Bio je to tek treći remi Uniona u 24 kola ove sezone, u kom je nekadašnji reprezentativac Srbije, Neven Subotić, odigrao svih 90 i "kusur" minuta.

Nakon što je Jankik Gerhart u 60. minutu, udarcem glavom posle visokog skoka, poslao loptu pod prečku nemoćnog Rafaela Gikijeviča i prepolovio prednost domaćih, ekipa trenera Ursa Fišera zloslutno se povukla i praktično ugostila gosta u svom šesnaestercu.

"Zahvalnica" je stigla u 81. minutu, kada je Vut Veghorst pogodio precizno na centaršut Žoaa Viktora sa desne strane i razgalio grupu od oko hiljadu "putujućih" navijača.

Union je propustio priliku da se otisne od prilično široke grupe ugroženih timova, u koju je strmoglavo uskočio njihov gradski rival Herta, ali deseti pogodak u sezoni švedskog napadača Sebastijana Andersona iz 42. i ligaški prvenac Marvina Fridriha iz 57. minuta - oba puta asistirao je Kristofer Trimel - nisu bili dovoljni za tri boda danas na "An der Alten Feršteraj" stadionu.

Opširnije o utakmici i Bundesligi na portalu naših kolega iz Banjaluke.