Pareho doneo prednost Valensiji, Dijakabi sačuvao bod

Autor Jovan Terzić Izvor mondo.rs

Valensija više od tri meseca bez pobede na gostovanju.

Nadali su se navijači Valensije rutinskom drugom poluvremenu na gostovanju u Vitoriji, međutim, borbeni domaćini uspeli su da jedini šut u okvir gola pretvore u pogodak.

Alaves - Valensija 1:1.

Na otvaranju 27. kola Primere nije viđena mnogo uzbudljiva utakmica, a utisak je da su oba tima zaslužili po bod. Domaći fudbaleri ne toliko zbog šansi koje su imali, koliko zbog upornosti koju su prikazali u drugom poluvremenu.

Prvi deo igre pripao je gostima, koji su inicijativu krunisali pogotkom kapitena Danija Pareha iz slobodnog udarca u 34. minutu.

Fejsa povređen

Povremeni srpski reprezentativac, Ljubomir Fejsa, bio je u startnoj postavi Alavesa, ali je napustio teren u 82. minutu zbog povrede lože. Videćemo koliko je ozbiljna situacija i hoće li konkurisati za nacionalni tim protiv Norveške 26. marta u baražu za Evropsko prvenstvo.

Činilo se u tim trenucima da će "slepi miševi" upisati planirana tri boda i prvu pobedu na strani još od 7. decembra kada su savladali Levante 4:2.

Ipak, ne samo da nisu sačuvali prednost, već su u nadoknadi mogli i do poraza, ali je Dijakabi sjajnim uklizavanjem blokirao šut Hoselua.

Prethodno je Edgar Mendez u 73. minutu doneo izjednačenje Alavesu pošto se najbolje snašao u gužvi na centaršut iz prekida sa polovine igrališta.

Alaves je ovim bodom napravio mali, ali značajan, korak u begu od zone ispadanja.