Voša (na kratko) druga, a meč na Banjici će se pamtiti!

U 25. kolu Superlige Srbije Vojvodina je pobedila Mladost i na kratko izbila na drugo mesto na tabeli. TSC bolji od Rada na Banjici 4:3...

Izvor: MONDO/Dušan Ninković

Najzanimljivije na utakmicama 25. kola Superlige Srbije, koje su odigrane u terminu od 16 časova, bilo je na Banjici.

Čak SEDAM golova, dva penala, isključenje, preokret...

TSC je opravdao ulogu favorita i pobedio 4:3 (3:1)! Rezultatski ubedljivo, ali gostima iz Bačke Topole nije bilo lako. Rad je poveo golom Andrije Kaluđerovića iz penala već u četvrtom minutu.

Međutim...

"Blickrig" gostiju dogodio se u 25. minutu. Prvo je Đuro Zec izjednačio, a samo minut kasnije Nenad Lukić je 12. golom u sezoni doneo prednost TSC-u, koju do kraja meča nije ispuštao.

Gosti su dugo imali igrača manje. Goran Antonić, krivac za penal na početku meča, dobio je u 27. drugi žuti karton i njegova ekipa više od sat vremena imala igrača manje. Ipak, uspela je ne samo da se odbrani, već i da postigne dva gola.

"Građevinari" su imali veliku šansu u sudijskoj nadoknadi. Danilo Grujić je po drugi put pokazao na "kreč", ali ovaj put Kaluđerović nije uspeo da pogodi mrežu. Kazna je stigla u jednom od poslednjih napada TSC-a u prvom delu, odličnu kontru u ubedljivo vođstvo pretvorio je Vladimir Silađi. I njemu je to bio 12. pogodak u sezoni, što ga je, uz saigrača Lukića, dovelo na drugo mesto liste strelaca, jer je Mohamed el Fardu Ben u Šapcu postigao dva gola i sada je napadač Zvezde lider sa 13 komada.

Delovalo je da u nastavku neće biti toliko uzbuđenja. Prevarili smo se!

TSC je poveo 4:1 preko Jovana Tumbasevića u 69, ali je domaćin odgovorio minut kasnije preko Aleksandra Busnića. Kada je Andrija Kaluđerović u 89. smanjio na 3:4, gledali smo više nego uzbudljiv finiš i pokušaje Rada da stigne do boda. To se, ipak, nije dogodilo.

Vojvodina je pobedila Mladost 2:1 i na kratko izbila na drugo mesto, koje je Partizan povratio u večernjim satima. Čović je postigao prvi pogodak u 67, da bi u 76. Zečević nesmotreno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu. Šatara je u 82. uspeo samo da ublaži poraz.

I Radnik je bio siguran kao domaćin – 2:0, dok golova nije bilo samo u Kruševcu.

Inđija - Voždovac 14.00

TABELA: Crvena zvezda 67, Partizan 55, Vojvodina 54, TSC 47, Čukarički 46, Radnički 39, Spartak 36, Voždovac (-1) 35, Mladost 34, Radnik 29, Napredak 26, Proleter 25, Javor 23, Inđija (-1) 16, Rad 15, Mačva 13.

17:56

Gotove su utakmice!

17:49

Kaluđerović za neizvestan finiš...

Iskusni napadač Rada postiže još jedan gol u 89. minutu. Malo je vremena do kraja...

17:39

Golovi u Surdulici i u Novom Sadu...

Pavišić je u 78. minutu dobio drugi žuti karton, a brojčanu prednost je posle samo dva minuta iskoristio Vuk Mitošević. Radnik desetak minuta pre kraja ima sigurnih 2:0. Mladost je smanjila na 1:2, strelac je bio Miloš Šatara u 82.

17:33

Još jedan gol u Novom Sadu!

Vojvodina je na stadionu "Karađorđe" izgleda rešila pitanje pobednikia. Dugo se igralo bez golova, a onda su "lale" sa manje od deset minuta postigle dva pogotka. Drugi je delo fudbalera Mladosti Zlatka Zečevića, koji je nesmotreno pogodio mrežu svog tima.

17:24

Strelac za Vojvodinu bio je Nemanja Čović u 67. minutu. Bez golova je samo u Kruševcu za sada.

17:22

Vojvodina vodi...

17:20

Nema golova u drugom poluvremenu...

A igra se skoro 20 minuta na pet stadiona.

17:12

Golova nema...

Najnepopularniji rezultat za sada je na dve utakmice, u Kruševcu, gde se sastaju Napredak i Proleter i u Novom Sadu. Napadači Vojvodine i Mladosti za sada ne uspevaju da se "upišu" u strelce.

17:03

Rad je promašio penal za 2:2...

Pre nego što je Silađi postigao treći gol za TSC, Rad je imao priliku ponovo da postigne gol sa "kreča". Kaluđerović nije bio precizan kao na početku utakmice i to je protivnik surovo kaznio.

16:57

Ben je sada prvi na listi strelaca sa 13 golova, ali ga prati Silađi, koji se takođe danas upisao u strelce. Napadač TSC-a ih je postigao 12, koliko i Petković iz Javora, odnosno njegov saigrač i još jedan strelac protiv Rada - Nenad Lukić.

16:53

Golom Vladimira Silađija na Banjici TSC je stigao do 3:1!

Ekipa iz Bačke Topole stigla je sa igračem manje do ubedljive prednosti. U četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena zablistao je Vladimir Silađi.

16:38

Goleada u Šapcu, Zvezda postiže i treći gol.

Ovaj put je Ben bio asistent, a strelac je Srđan Babić.

16:34

U Šapcu je 2:0 za Zvezdu!

Još jedan gol Bena, posle vrlo lepe akcije i centaršuta Tomanea. Najbolji strelac crveno-belih se vrlo lepo snašao između dvojice protivničkih igrača i glavom matirao golmana Mačve.

16:31

Promena i u Surdulici...

Ukrajinac Jevgen Pavlov postigao je gol za Radnik protiv Javora.

16:30

Najzanimljivije je na Banjici, gde sad TSC ima prednost!

Prvo je Đuro Zec izjednačio u 25. minutu, a onda je samo minut kasnije Nenad Lukić doveo goste do prednosti. Ni tu uzbuđenjima nije bio kraj, jer je Goran Antonić u 27. minutu dobio drugi žuti karton i morao je da napusti igru.

16:21

I Crvena zvezda ima prednost...

Lideru je trebalo 19 minuta da probije bedem ispred gola Mačva. Strelac za crveno-bele u Šapcu je bio Mohamed el Fardu Ben.

16:17

Za sada samo jedan gol...

Na pet utakmica igra se već 16-17 minuta, a postignut je samo jedan gol. Andrija Kaluđerović je u 4. minutu iskoristio penal i doveo Rad do prednosti protiv TSC-a.

• Pet utakmica počelo je u 16 časova.
  • Prvi duel 25. kola odigran je u subotu, Čukarički je pobedio kod kuće Spartak 4:1.
  • Poslednji meč kola na programu je u nedelju, Inđija dočekuje Voždovac.