Leganes preokretom produžio sebi nadu i izbacio Viljareal "iz Evrope"

Autor Pavle Knežević

Prvi trijumf Leganesa na gostovanjima ove sezone

Viljareal se najverovatnije oprostio od Evrope za ovu sezonu, pošto je kod kuće izgubio od Leganesa u 27. kolu Primere i tako pretrpeo treći uzastopni poraz.

Šesto mesto je sve dalje, a sve je danas tako lepo krenulo, vođstvom u petom minutu. Ipak, na kraju, Viljareal – Leganes 1:2.

Možda će vas zanimati

Viljareal sada ima pet bodova manje od šestoplasiranog Real Sosijedada, koji ima i utakmicu manje. Leganes je posle samo dva boda iz poslednje četiri utakmice konačno došao do trijumfa i odmakao se sa dna tabele.

Leganes ima tri boda više od "fenjeraša" Espanjola, dva boda manje od Majorke i tri manje od Selte, prvog tima van opasne zone.

Leganes je poveo u petom minutu golom Herarda Morena, a izjednačio je Oskar lepim volejom u 47. minutu. Konačni preokret desio se kada je Oskar u 70. minutu iskoristio penal.

Ovo je Leganesu prva pobeda na gostovanjima u Primeri ove sezone.

Pogledajte ostale rezultate 27. kola Primere i tabelu.