Posle ovoga neće biti fudbala u Italiji: Poruka za celu državu!

Autor Nebojša Marković Izvor mondo.rs

Frančesko Kaputo je mnoge "kupio" ovim potezom.

Utakmica Sasuolo - Breša, kako stvari stoje, biće poslednja utakmica Serije A koja će biti odigrana u naredne četiri sedmice zbog straha od širenja zaraze koronavirusa.

Ipak, na tom meču videli smo i lepu poruku upućenu svim Italijanima.

Naime, na utakmici Sasuolo - Breša, strelac prvog gola na meču bio je Frančesko Kaputo u nadoknadi prvog poluvremena, a nakon što je zatresao mrežu gostiju, podigao je svoju poruku i stavio je ispred kamere koja ga je snimala.

On je na papiru imao već pripremljene reči utehe.

"Sve će biti dobro. Ostanite bezbedni u svojim domovima", bila je poruka napadača Sasuola, a ona je naišla na brojna odobravanja javnosti na društvenim mrežama.

Ranije u ponedeljak, Olimpijski komitet Italije doneo je odluku da se obustave sve sportske aktivnosti na svim nivoima sve do 3. aprila, odnosno naredne gotovo četiri sedmice.

To znači da bi ovo trebalo da bude poslednja utakmica Serije A sve do tog datuma, a tu odluku moraće da potvrdi i italijanski parlament.

Fudbaleri Sasuola pobedili su na kraju savladali Brešu 3:0 u okviru 26. kola Serije A. Dva gola je dao upravo Kaputo, od kojih drugi i 61. minutu, dok je jedan u 75. postigao Žeremi Boga.

Sasuolo je sada 11. na tabeli sa 32 boda, dok je Breša na poslednjem, 20. mestu u italijanskom prvenstvu.